Chce, by cmentarz wyglądał inaczej. Pomożesz?

  • 15.10.2019, 17:15
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Chce, by cmentarz wyglądał inaczej. Pomożesz?

-Chciałabym, żeby ten cmentarz wyglądał jak miejsce godnego pochówku ludzi - pisze czytelniczka i wysyła zdjęcia części starego cmentarza przy Zwierzynieckiej.

- Jeśli nie znajdzie się firma, niech znajdą się chętni i w swoim wolnym czasie uporządkują teren razem ze mną - mówi dalej. Chcesz pomóc? Skontaktuj się z Dorotą przez Facebooka: https://www.facebook.com/dorota.sliwa.921  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
W
W 07.11.2019, 05:56
Mi przeszkadza,że na Wołyniu nas mordowali.
Nikt nie ma odwagi rozliczyć ze zbrodni. Sprzątajcie im groby ,sprzątajcie .
tommy
tommy 06.11.2019, 20:53
Tam chyba grzebano żołnierzy z różnych obszarów regionu, bo walki o Oławę to okolice 20 stycznia 1945, a dużo jest grobów z marca i kwietnia 1945.
Marek
Marek 01.11.2019, 19:57
W naszej kulturze dba się o cmentarze, więc powinniśmy dbać. Jeśli w czyjejś kulturze jest inaczej - nie dbają. Do kogo chcemy dorównywać? Do tych, którzy nie dbają? Którzy niszczą miejsca pochówku? Mamy się cofać w rozwoju? To może jeszcze te gwałty i mordy sowieckie przeszczepimy na nasz grunt? Idiotyczne myślenie.Mamy swoje zasady, to się ich trzymajmy, a nie oko za oko i ząb za ząb, bo akurat takie myślenie nigdy dobrze się nie skończyło. Może jeszcze Koloseum w Rzymie powinniśmy zniszczyć, bo przecież tam naszych zażerały lwy...
bolszewik z FSB
bolszewik z FSB 01.11.2019, 18:45
(....)

Ruskie na swoj koszt sobie odnawiaja, nie ma sie co martwic. W Oławie jest tyle innych miejsc które wymagaja inwestycji..
Jak juz wszystko co nasze wyremontujemy to i na chwale dla pomnikow armii czerwonej przyjdzie czas
Obserwator
Obserwator 31.10.2019, 08:04
Cmentarz jest chroniony naszą ustawą z 1933 roku. II RP ! Na cmentarzu spoczywa wielu Polaków, w tym - siłą wcielonych do AR. Na tym cmentarzu spoczywają (i na pewno spoczywali przed ekshumacją, amerykanie z 15 Armii. W pobliskich Nadolicach mamy cmentarz niemiecki, bardzo zadbany. Tam są również ci z SS. nie róbcie polityki na cmentarzach. Tak się nie da. każdy cmentarz powinien być zadbany, to miara naszej kultury a nie środek do wojny i czego - zemsty?
Towarzysz z SB
Towarzysz z SB 01.11.2019, 18:36
do Obserwator - towarszysz stalin i putin sa na pewno z Ciebie dumni. Przyjeżdża do Polski tylu ukraincow i ruskich pracowac w zachodnich kołchozach, w przerwie od pracy zamiast chodzic na setki, niech zadbają o swoje cmentarze sami i niech sie cieszą ze jeszcze nikt na ich miejscu lidla albo parkingu nie postawił. Katyń, Smoleńsk itd ? Jak tam zadbano o groby naszych oficerów i pamięć o bestialskich zbrodniach? Polityke na cmentarzu chcesz robić sam wiec do dzieła. zainwestuj w sprzątania grobów swoich "sojuszników" i pokaz w TVN lub ZDF jak bardzo polskie społeczeństwo jest do niczego bo nie dba o ruskie cmentarze.
jesteś
jesteś 02.11.2019, 10:22
głupi czy z PiSu?
edi
edi 31.10.2019, 12:11
Popieram, historia to nie polityka.
bolszewik z FSB
bolszewik z FSB 30.10.2019, 15:22
Na pewno chociaż jeden z takich grobów należy do żołnierza armii czerwonej, ktory brał udzial w napadzie na Polske 17 wrzesnia 1939
przez Polske szli, gwalcili rabowali... czy za to na pewno nalezy sie szacunek ? Moze wladze radzieckie wylożą kopiejki na utrzymanie grobów swoich obywateli. Dlaczego Polska ma w to inwestować czas i pieniądze, już dostatecznie duzo zyskali na naszej krzywdzie.
Bubu
Bubu 25.10.2019, 11:35
Za tą od 45 do roku 90 byli okupantami i co mało ludzi przez nich zginęło .Kto wymordował polską elitę. kto zasadził na ich drzewa żeby skryły tajemnice miejscach zbrodni. Katyń, Charków , Miednoje.Gdyby nie Jelcyn to do dzisiaj nie wiadomo co się z nimi stało. A wy chcecie o ich groby dbać śmiech w biały dzień I zgadzam się z Czesiem Puk Puk w ......
cześ
cześ 23.10.2019, 14:03
za co wdzięczni, im wcale nie chodziło o wolną Polskę!!!
asia
asia 31.10.2019, 12:15
Najgłupszy z komentarzy "cześa" , a może jeszcze są "zasoby" twojej głupoty?
Mario max
Mario max 16.10.2019, 12:39
Anglia dała czas, Ameryka dała pieniądze, Rosja dała krew. - Józef Stalin.

Norman Davies (z książki Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo)

p.s.
FAKT - ten cmentarz zasłużył na szacunek z naszej strony.
Polak_mały
Polak_mały 15.10.2019, 20:43
A ja uważam że powinniśmy im być wdzięczni. Mimo wszystko ;) Tylko za to że zginęli... bo ich "druzja" którzy przeżyli, strzelali salwami w nasze kamienice w rynku i okolicy. Tak świętowali zwycięstwo. Swołocz !!!
borys
borys 15.10.2019, 18:07
Ja tam jestem na nie.50 lat nas ruskie okradały.Sowieci NIE.Putinowi zameldòj to posprzata.Koparka wykopac do wagonu i do ruskich wysłac tam gdzie ich miejsce.Zaprosiłas ich to sprzataj.Pis jest ruskim przeciwny.
sx
sx 31.10.2019, 12:13
Głupi komentarz, do Szkoły nie chodziłeś?
Maggy
Maggy 15.10.2019, 20:46
Gdyby nie Ci żołnierze, którzy tam spoczywają hitlerowcy dawno spaliliby naszych przodków w komorach gazowych.

Pozostałe