Trwa akcja SMOG. Policja kontroluje pojazdy

  • 09.10.2019, 09:57
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Trwa akcja SMOG. Policja kontroluje pojazdy

9 października 2019 roku policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne  „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Podczas prowadzonych działań wybrane patrole będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska. Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny. Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. Źródło: Komenda Główna Policji
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stef
stef 17.10.2019, 10:40
zapraszam do Bystrzycy przy przymrozkach w piecach palą wszystko siwo na całej wiosce taka ekologia,przy okazji sprawdzą stan nawierzchni między Oławą a Janikowem co dwa lata zawieszenie wybite
cześ
cześ 09.10.2019, 14:44
bo na stacji diagnostycznej szwagier za flaszkę może wszystko podbić, niestety jeszcze zdarzają się takie praktyki
dzik
dzik 09.10.2019, 13:54
A kiedy sprawdzą płonące wysypiska?
Acze
Acze 09.10.2019, 12:28
Dlaczego się dubluje badania przecież jest to robione raz w roku na stacjach diagnostycznych?
Anonim
Anonim 09.10.2019, 15:00
Bo się statystyki im nie zgadzają , a łatwiej złapać golfa czy paska bez katalizatora niż złodzieja lub bandytę ... W tabelce to wygląda tak samo , więc co się dziwisz ?
cześ
cześ 09.10.2019, 12:24
ja bym najpierw sprawdził pojazdy policyjne :D
Andrew G.
Andrew G. 09.10.2019, 11:53
Dla autobusów PKS to jeszcze proponuję akcję MECH. Dwa pojazdy kursujace na trasie Oława-Wrocław-Oława mają (autentyk) mech na uszczelkach przy szybach. Może o wytrych na EKO?
Balcerek
Balcerek 09.10.2019, 11:47
Proponuję w pierwszej kolejności sprawdzić pojazdy PKS Oława.

Pozostałe