Mały, wiejski, a przyciąga!

  • 07.10.2019, 14:32
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Mały, wiejski, a przyciąga!

Klub wyróżniony. "Chwałowicki Klub Książki" wciąż zaskakuje. Mały, wiejski, a przyciąga wielkie nazwiska: himalaista Adam Bielecki, mistrz kryminału Marek Krajewski, podróżnik i felietonista Jacek Hugo-Bader czy ostatnio Marcin Meller. Wcześniej bywali tu prof. Andrzej Kruszewicz czy Martyna Bunda.

Klub - inicjatywa chwałowiczan - postał jako projekt złożony przez lokalne stowarzyszenie mieszkańców do konkursu SGB "Społecznik 2.0". Projekt chwycił, konkurs został wygrany, Burmistrz J-L udostępnił lokal na klub w budynku Schroniska Szkolnego w Chwałowicach. Klub integruje mieszkańców wsi, koncentruje lokalne życie, jest tu biblioteka, odbywają się bezpłatne lekcje angielskiego, gimnastyka dla seniorów, itp. 5 października podczas gali w Opawie przedstawiciele Chwałowic odebrali wyróżnienie w konkursie na "Przedsięwzięcie Odnowy Wsi", do którego zgłosili swój klub. - Wyróżnienie bardzo cieszy, czujemy, że docenia się to, co robimy - mówi sołtys Chwałowic Michał Wolski i cieszy się także z nagrody finansowej, a to 1000 zł na dalsze działanie klubu, zakup książek, promocję kolejnych spotkań z autorami dobrej literatury Przypominamy, że ostatnio klub organizował spotkanie z Marcinem Mellerem https://gazeta-olawa.pl/kultura/100663-gruzinskie-gawedy-mellera/
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacek
Jacek 11.10.2019, 14:25
Michał - gratuluję po raz kolejny! Życzę dalszych sukcesów :-)
08.10.2019, 17:44
Super, znam Państwa Wolskich robią świetna robotę
cześ
cześ 08.10.2019, 10:03
M. Meller to naprawdę wielkie nazwisko, tfuuu!

Pozostałe