Wspomnienia oławianina o Kornelu Morawieckim

  • 02.10.2019, 12:58 (aktualizacja 02.03.2020, 14:48)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Wspomnienia oławianina o Kornelu Morawieckim
Odszedł w wieku 78 lat wspaniały człowiek, legenda walki z komunizmem, niezłomny działacz opozycji komunistycznej, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej - mój idol z lat młodzieńczych.

W latach 80. przyjechałem do Wrocławia z małej miejscowości Żagań w województwie lubuskim. Mieszkałem przy ul. Grabiszyńskiej 162, nieopodal zajezdni autobusowej. Wielokrotnie miałem okazję uczestniczyć w manifestacjach antykomunistycznych, które odbywały się w związku z rocznicami podpisania porozumień z Solidarnością i składania kwiatów przed tablicą pamiątkową, znajdującą się przy bramie zajezdni. Kornel Morawiecki w tym okresie był wzorem niezłomnej walki przeciwko komunizmowi w Polsce. Miałem okazję kilkakrotnie spotkać się z Panem Kornelem Morawieckim i rozmawiać na ważne tematy o Polsce. Podziwiałem go za stałość poglądów, które były radykalne. W ostatnich dwóch latach miałem okazję uczestniczyć w wigiliach Solidarności Walczącej, które odbywały się w dawnej zajezdni MPK we Wrocławiu przekształconej w Centrum Historii Zajezdnia. W spotkaniach tych również uczestniczył syn Pana Kornela Morawieckiego - premier Mateusz Morawiecki, dla którego jego ojciec był na pewno wielkim autorytetem, a marszałek senior był bardzo dumny ze swojego syna. Obecnie mieszkam i pracuję w Oławie, w której Pan Kornel Morawiecki prowadził swoje Biuro Poselskie przy ul. Kilińskiego.

Odszedł wielki człowiek - wzór do naśladowania dla młodego pokolenia.

Robert Stępień dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Ireny Komorowskiej w Oławie

Zdjęcia wykonane podczas spotkania wigilijnego Solidarności Walczącej we Wrocławiu w Zajezdni MPK ul. Grabiszyńska

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe