"Ojczyzna swemu obrońcy"

  • 23.09.2019, 19:27
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
"Ojczyzna swemu obrońcy"

W ramach projektu „Ocalamy” specjalnym insygnium „Ojczyzna swemu obrońcy” oznaczone zostały groby kilkudziesięciu bohaterów na Dolnym Śląsku. Takim odznaczeniem uhonorowano grób oławskiego Żołnierza Wyklętego - Klemensa Panasiuka. - Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ratowanie grobów bohaterów pochowanych na ziemi oławskiej - czytamy na profilu UM Oława. - W związku z tym projektem 17 września w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się spotkanie z rodzinami i przedstawicielami żołnierzy II wojny światowej. Oławę reprezentowali: zastępca burmistrza Andrzej Mikoda, przedstawiciele fundacji „Ku Korzeniom” – Tomasz Rożniatowski i Jerzy Dziubka oraz Beata i Przemysław Pawłowiczowie.

O niezłomnym z oławskiego cmentarza pisaliśmy między innymi tutaj: https://gazeta-olawa.pl/historia/54719-niezlomny-z-olawskiego-cmentarza-2/ Przemysław Pawłowicz i Tomasz Rożniatowski od lat starali się o to, aby pamieć o Klemensie Panasiuku była wiecznie żywa. - To, co robimy dla innych czasem ma wpływ na nasze życie i dziś był tego dowód. Satysfakcja, zaszczyt i duma to mnie dziś spotkało - pisał 17 września Tomasz Rożniatowski Fot. Urząd Wojewódzki we Wrocławiu i Tomasz Rożniatowski
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe