Faktycznie mniej dymu. Pokazy palenia

  • 20.09.2019, 11:47
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Faktycznie mniej dymu. Pokazy palenia

20 września na targowisko miejskie przy ul.Sportowej w Oławie przyszło sporo osób, aby uczestniczyć w pokazie palenia w piecach "od góry", czyli zgodnie z instrukcjami, co daje bez żadnych inwestycji nawet 30% oszczędności na opale i co najmniej tyle samo mniej dymu, zanieczyszczeń z komina. Pokaz jest prosty - dwa takie same piece, ta sama podpałka, ten sam węgiel, tylko w jednym kotle palimy "od dołu", czyli tradycyjnie, a w drugim - "od góry". Efekt widać gołym okiem już po 15 minutach. Z jednego komina gęsty dym, z drugiego mgiełka gorącego powietrza.

Jak to możliwe? Podczas pokazu można zadawać pytania i oławianie korzystali z tego. Więcej w "Gazecie Powiatowej". Kolejny taki poza jutro 21 września w Jelczu-Laskowicach - szczegóły na plakacie poniżej
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
eda
eda 21.09.2019, 09:40
Pod takim artykułem to aż się prosi napisać parę istotnych słów na czym to spalanie polega i jak to się robi. A tak parę fotek i ... nic.
Marcin
Marcin 21.09.2019, 11:11
https://czysteogrzewanie.pl/ja…

Bardzo proszę- link do oficjalnej strony organizatora akcji ;) Jakby to miało być zamieszczone w tym artykule to zajęłoby to po prostu zbyt dużo miejsca. Pozdrawiam
eda
eda 21.09.2019, 15:00
wystarczyło podać link! dużo miejsca zajęło?
Oława!
Oława! 20.09.2019, 23:13
Fajnie, a czy kiedykolwiek ciepło będzie dostarczane nie w określinym czasie /2.10/, ale wtedy gdy w domach będzie zimno? Czy w RP musi rządzić do końca świata nic nie rozumiejąca komuna? Co roku to samo, nawet machnięcie ręką w ich kierunku jest pustym gestem. Jest zimno, a dostarczyciel ciepła jest tylko nie myślącym miejcem pracy na etacie.
Mario max
Mario max 20.09.2019, 14:38
Musi być spełniony jeden warunek .... , palimy odpowiednim paliwem , a nie śmieciami z podwórka.
Adam
Adam 21.09.2019, 07:53
Kolego @Mario max rzecz właśnie w tym, że tutaj idzie o podstawowe zasady fizyki i chemii i nawet plastikiem byś palił tak, że dymu nie będzie. Oczywiście nie w tym rzecz, żeby palić plastikami, bo ich miejsce jest w żółtym worku/kubełku, ale problem jest zauważalny od dłuższego czasu, a jest na to jak widać proste rozwiązanie nie za miliony monet. Nie musisz wymieniać pieca na nowy, nie zmieniasz instalacji itd.

Jedyne co zmieniasz to przyzwyczajenie i wychodzi na dobre wszystkim.

Pozostałe