Spór o anteny i głośniki na ratuszowej wieży

  • 13.12.2019, 17:01 (aktualizacja 19.12.2019, 10:00)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Spór o anteny i głośniki na ratuszowej wieży

Oława. Czy anteny i urządzenia telekomunikacyjne oraz głośniki, zamontowane na zabytkowej wieży oławskiego ratusza, są tam zgodnie z prawem?

Temat na dwóch kolejnych sesjach oławskiej Rady Miejskiej drążył radny Koalicji Obywatelskiej Przemysław Pawłowicz, pytając burmistrza, co ma zamierza zrobić "z samowolą budowlaną na zabytkowej wieży oławskiego ratusza"? Rajca wyjaśnił, że z dokumentów, które posiada, i informacji pozyskanych z różnych instytucji wynika, że na wieży oławskiego ratusza są dwie samowole budowlane. To - jego zdaniem - może zagrażać życiu ludzi i majątkowi dużej wartości. Chodzi o znajdujące się na wieży nadajniki telefonii komórkowej wraz z osprzętem oraz głośniki do odtwarzania hejnału. Anteny, stację bazową, tablice rozdzielcze oraz kable zasilające, zamontowano na wieży w grudniu 2008 - zgodnie z umową najmu, zawartą między właścicielem nadajników a gminą miejską Oława, której część majątku stanowi ratuszowa wieża. W 2017 burmistrz Tomasz Frischmann podpisał aneks do zawartej umowy. W 2011 samorząd zamontował na wieży cztery głośniki do odtwarzania miejskiego hejnału. Zdaniem Przemysława Pawłowicza jedno i drugie odbyło się bez pozwolenia na budowę, które powinno być w takiej sytuacji wydane, a nie zostało...

Artykuł w całości w e-wydaniu: TUTAJ - koszt 2.90 zł

Radny Przemysław Pawłowicz domaga się zdjęcia anten z najcenniejszego miejskiego zabytku... Między cebulami wieży oławskiego Ratusza są nadajniki i głośniki, które zdaniem radnego Przemysława Pawłowicza zamontowano bez pozwolenia na budowę

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 15.12.2019, 09:39
do bgh- jak tęsknisz za tym pseudo hejnałem to poproś w urzędzie niech ci to nagrają i puszczaj sobie na fuul ze swojego okna.
Ten hejnał od początku to był nie wypał - w centrum miasta ustawiony komputerowo ryczał o różnych porach w czasie zachodu słońca- brawo gościu jakby ci zaryczał taki hejnał szczególnie w lecie po 21 godzinie późnym wieczorem przy otwartym oknie - sorry takie mamy lato a ty w błogim śnie odpoczywasz na 1 zmianę to tylko pogratulować, ale głupoty!
Trzeba być przygłupem aby tęsknic za tym pseudo hejnałem!
olavia
olavia 15.12.2019, 15:49
Na " fuul" czy na " full " ? Nowy angielski dla tęskniących za wsią?
bgh
bgh 15.12.2019, 10:50
Hejnał był grany o zachodzie słońca gdy ludzie ZAZWYCZAJ jeszcze nie śpią, zwłaszcza latem gdy dzień jest długi.Tobie to przeszkadzało a 90% mieszkańców nie. A zimę gdy był grany przed godz. 16.00 też ci przeszkadzał. Przenieś się na wieś, tam będziesz u siebie. Ćwoku.
Gość
Gość 14.12.2019, 15:21
A zgoda konserwatora zabytków była?
bgh
bgh 14.12.2019, 02:07
A po hejnale zostały tylko głośnik, jakiemuś przygłupowi przeszkadzał
wyborca
wyborca 13.12.2019, 21:47
To jest ciekawa sprawa, tyle lat byli w koalicji z BBS z poprzednim burmistrzem , mieli przewodniczącego rady, zastępce burmistrza a teraz nagle mają wątpliwości??????
15.12.2019, 12:28
bo wtedy byli w koalicji i płynące pieniądze skutecznie rozwiewały wszystkie wątpliwości, a teraz koalicji nie ma, stołków nie ma, to nie ma co rozwiewać wątpliwości

Pozostałe