Ślepi na przepisy?

  • 05.09.2019, 19:44 (aktualizacja 19.12.2019, 11:05)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Ślepi na przepisy?

Na ulicy Rybackiej problem z parkowaniem był od dawna. Kierowcy notorycznie zatrzymywali się w pobliżu wału, blokując również ewentualny wjazd dla służb. Kilka dni temu pojawiło się tam oznakowanie wyłączające fragment jezdni z ruchu. Jak zauważył dziś nasz Czytelnik - niewiele to dało.

- Tak parkuję nasi oławianie na ulicy Rybackiej w pobliżu wału. Przejeżdżam tamtędy codziennie zdarza się, że kilka razy dziennie i mimo znaków zakazu zatrzymywania się w tym miejscu, właściciele aut nic sobie z tego nie robią... - pisze do redakcji Mateusz. Nawet nie pomógł "pas wyłączony z ruchu". Zaparkowane tam samochody utrudniają poruszanie się po tej trasie i nie raz doszłoby do kolizji przez pozostawione tam auta, gdzie kilka metrów dalej jest duży parking zresztą prawie pusty. Chyba właśnie przez lenistwo tych kierowców. Pomijając już fakt, że na wałach w godzinach wieczornych stoi mnóstwo samochodów, gdzie jest zakaz jak każdy wie, ponieważ narusza to konstrukcje wałów przeciwpowodziowych. Później ludzie są zdziwieni, kiedy pod naporem wody w sytuacji stanu powodziowego, wały zwyczajnie się walą. Może wypadałoby coś z tym zrobić. Myślę, że ułatwi to poruszanie się po tej trasie i poprawi także nasze bezpieczeństwo...

Coś w naszym powiecie Cię irytuje denerwuje, przeszkadza? Wyślij zgłoszenie do rubryki „MINUS” na [email protected] lub przez wiadomość prywatną na naszym profilu: https://www.facebook.com/WiadomosciOlawskie/ – to rubryka tworzona przez naszych Czytelników!

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stefan siara
stefan siara 12.09.2019, 10:52
A co Mnie to ja tam nie mieszkam.Zaorac rybacka
dewa
dewa 09.09.2019, 10:31
Czy w Oławie jest "drogówka", w mieście jej nie widać? Czy stoi tylko na drogach wokół Oławy i łapie a w mieście bezkrólewie !?
Bubu
Bubu 09.09.2019, 08:19
A te H... to dopiero tam sobie w nocy robią parking szczyt k....... i bezczelności niech policja się tam ruszy w nocy.
Mieszkanka
Mieszkanka 06.09.2019, 15:17
Trzeba dodać że nikt nie stosuje się do przepisu ograniczającego prędkość do 30km/h. Mieszkając tam wyjeżdżając z bramy tyłem autem kombi nie raz ledwo uniknelam zderzenia.
2fast4u
2fast4u 07.09.2019, 12:13
Nie lepiej cofnąć na podwórko, a na drogę wyjeżdżać przodem?
Poza tym, wyjeżdżając przy ograniczonej widoczności kierowca jest zobowiązany zapewnić sobie pomoc drugiej osoby.
Marek
Marek 06.09.2019, 12:30
Mają wolne miejsca przy stadionie po drugiej stronie bloku, ale d... nie chce się ruszyć bo najlepiej to do klatki wjechać, więc nie mówcie że tam brakuje parkingów.
Drogówka nie daje mandatów a straż miejska to nie wiem też co robi.
Cykcyk
Cykcyk 06.09.2019, 10:19
W całej Oławie brakuje miejsc parkingowych! Zwłaszcza okolice rynku! Tragedia! Zrobic porządne parkingi należy a nie kreskowac drogi. Jak sie nie podoba to założyć szlaban ale uprzednio dac im normalne miejsca parkingowe, nie w polu na błocie.
Poza tym na osiedlach tez jest masakra, aut przybywa a nie ubywa ale wspanialisci niestety tego nie przewidzieli i stajesz gdzie popadnie z bezsilności.
Ale prawdą jest, ze niektórzy bezmyślnie zastawiaja wjazdy.
Tomasz
Tomasz 06.09.2019, 19:48
A co to kogo interesuje że aut przybywa stać Cię na samochód płać za parking i nie jecz że nie masz gdzie parkować roszczeniowe pokolenie
cześ
cześ 06.09.2019, 10:12
gdzie jest policja??? ja się pytam się!!!
123
123 06.09.2019, 08:39
Mnie bardziej wquwia parkowanie przy bloku (zakaz) na wjeździe do McDonald Zrobię na dniach foto to podeślę
Marys
Marys 06.09.2019, 08:21
Parking wcale nie jest pusty, jak mieszkancy wracają z pracy i parkują to po wieczorami nie ma miejsca. A zaparkować po 22 graniczy z cudem. Pan Mateusz musi kupic okulary i nie pisac glupot.
P@weł
[email protected]ł 12.09.2019, 08:50
Ale wzdłuż Sportowej przy stadionie miejsc wolnych setki, ale trzeba chodzić i tu jest problem...
Jakkażdeinne
Jakkażdeinne 06.09.2019, 08:20
Strzelnicę to jest komu rozpieprzyć, ale swojego smrodu nie czują. Może to jakieś barany z DW, ostatnio dużo tych gnid się tu kręci, ledwo potrafią po Wrocławiu się poruszać, a poza to już katastrofa.
oławianin
oławianin 06.09.2019, 05:46
Na głupiego to dopiero kara finansowa zadziała, inacze "nierozumi"
Bartek
Bartek 06.09.2019, 04:38
Brawo! Tępic to buractwo parkujące byle jak. Wiadomo najlepiej bylo by wjechać do domu samochodem żeby nie przejść tych kilku metrów. Kilka razy walnać po mandacie to sie szybko naucza parkowac! Podobnie jak u tych co za oczyszczalnią warzywa sprzedają. Specjalnie zrobili parking 10 metrów dalej, ale co tam lepiej stanąć na środku drogi bo po co się przejść kawałek...
cos
cos 05.09.2019, 21:20
Mamy w ogóle drogówkę??? nie widać ich w Oławie zupełnie. Choćby uporządkować ten bałagan w Rynku z parkowaniem. A burmistrz dalej ma d.... inwalidów, ani jednego miejsca parkingowego dla nich w Rynku !!!!
06.09.2019, 07:02
jak to w d? przecież przez jakiś czas powołał swoją koleżankę, która mu pomogła w kampanii na etat pełnomocnika ds. niepełnosprawnych
Zbyszek
Zbyszek 05.09.2019, 21:12
A gdzie jest policja? Jak przyjadą parę razy w tygodniu dadzą mandaty w tym miejscu to nie będą tam parkować.
Iwona
Iwona 05.09.2019, 20:47
Przy ulicy Rybackiej to dużo większe problemy były i jakoś ludzie żyją.
Ela
Ela 05.09.2019, 20:36
Należałoby dodać że koparka która porządkowała teren nad Odrą rozwaliła ścieżkę spacerowo-rowerową .Efekt jest taki że można sobie nogi połamać na tych kamieniach, taki jest właśnie początek wału.
Szymon
Szymon 05.09.2019, 20:28
"doszłoby do kolizji" to naucz się jeździć Panie Mateusz.

Pozostałe