Ma zakaz prowadzenia pojazdów. Dwa razy zatrzymany

  • 27.08.2019, 12:07
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Ma zakaz prowadzenia pojazdów. Dwa razy zatrzymany

Oława. 25 sierpnia tuż po północy, na ul. 3 Maja oławscy policjanci zauważyli motocyklistę, który na widok radiowozu wyraźnie przyspieszył.

Funkcjonariusze pojechali za nim. Dawali mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. - Kierujący motocyklem kawasaki zatrzymał się - mówi podinsp. Alicja Jędo. - W trakcie kontroli ustalono, że 26-letni mieszkaniec powiatu oławskiego od stycznia ma sądowy zakazy prowadzenia pojazdów za kierowanie nimi pod wpływem narkotyków. Zakaz obowiązuje do stycznia 2022 r. Jak się okazało, nie jest to pierwsze naruszenie zakazu wydanego przez sąd. Ponad tydzień temu ten sam kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol policji. Za niestosowanie się do poleceń sądu, 26-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Policja przypomina: Art. 244 [Naruszenie zakazu sądowego] Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu, prowadzenia pojazdów…podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Art. 178b [Ucieczka przed pościgiem prowadzonym przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego] Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Franek
Franek 27.08.2019, 18:35
Jak chodziłem na obowiązkowy kurs po zatrzymaniu prawka za jazdę po piwku to tam połowa takich jak ja przyjeżdżała samochodami a ich zatrzymane prawka wyrokiem sądu leżały w wydziale komunikacji.
cześ
cześ 27.08.2019, 14:52
tak jak już nie raz pisałem - w nocy to same ćpuny jeżdżą bo spać nie mogą, normalny człowiek w nocy śpi albo pije wódkę!

Pozostałe