Będą utrudnienia, wkrótce remont!

  • 11.08.2019, 08:55
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Będą utrudnienia, wkrótce remont!

Oława. Ważne. Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia. W drugiej połowie sierpnia rozpoczną się prace na mocno ruchliwej drodze

Chodzi o blisko dwukilometrowy odcinek drogi krajowej nr 94, od wiaduktu na ulicy Opolskiej w Oławie do Godzikowic. W ramach zaplanowanych prac remontowych zostanie tam wymieniona nawierzchnia, przewidziano także: * rozebranie i ustawienie nowych krawężników betonowych; * przebudowę studzienek ściekowych i regulację elementów urządzeń podziemnych; * frezowanie nawierzchni jezdni; * remont konstrukcji jezdni w miejscach występowania dużych spękań siatkowych; * wykonanie warstwy wyrównawczej i ścieralnej; * wykonanie nawierzchni z kostki betonowej i kamiennej; * wykonanie poboczy z frezu bitumicznego z odzysku; * wykonanie oznakowania poziomego; * wykonanie azyli dla pieszych; * montaż nowych znaków drogowych. Roboty potrwają do 30 września br, a za nieco ponad milion złotych wykona je firma "Eurovia Polska" SA z Bielan Wrocławskich. Na czas remontu wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. (AH)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jestem robotem
jestem robotem 15.08.2019, 18:59
Zaorac ta droge bo spac na polnej nie moge
Aaaaa
Aaaaa 12.08.2019, 16:17
Jak dla mnie ta droga jeszcze jest ok nie ma tam dziur gdzie można było by koło zostawić i jest dość szeroką.Lepiej niech się wezmą za drogę z Godzikowic na Chwalibozyce ta droga wymaga remontu i to od kiedy co chwilę są nowe akcje ktoś wleci do rowu nie ma jak się wyminac ani nawet gdzie zjechać żeby ustapic można zawieszenie stracić.Ale władza ma na to radę parę znaków ograniczenia prędkości 60km/h i najlepsze znak droga monitorowana????PORAŻKA
cześ
cześ 12.08.2019, 12:48
tylko krytykować potraficie dzbany!!!
12.08.2019, 14:20
chwalić nie bardzo jest za co
Autohton
Autohton 12.08.2019, 07:25
To jedno z ostatnich polskich miast w ilością mieszkańców ok 40 tys. bez obwodnicy miasta.
Wydaje się nie możliwe ja jednak niedługo będą przyjeżdżały do nas wycieczki że szkół. I nauczyciele będą tłumaczyli pokazując nasze miasto jako przykład jak nie można robić przykładów można mnożyć bez liku.
Nasza Oława zatrzymała się w roku 70tym. Wstyd żenada dla rządzących
12.08.2019, 11:32
pretensje powinni mieć do siebie, ci co wybierają od kilkunastu lat jedną ekipę, która wzajemnie się poklepuje po plecach
Gosia
Gosia 12.08.2019, 06:31
Bardzo dobrze. Brawo.
Droga wymagała remontu.
Mam nadzieję, będą dodatkowe przejścia dla pieszych.
Ads
Ads 11.08.2019, 23:39
Bardzo dobry pomysł z tym azylem dla pieszych, nie ma któredy przejść tylko tym poboczem przy którym nie trudno o wypadek.
olavka
olavka 11.08.2019, 22:27
całkiem dobra droga, może by się wzięli za remont Stanowice-Marcinkowice? tam łata na łacie koleiny takie że aż asfalt się zwija na pobocze. Kiedy ten odcinek wreszcie doczeka się remontu a nie tylko prowizorycznych napraw???
12.08.2019, 06:54
etapami mają remontować całą drogę pomiędzy Wrocławiem a Oławą, jest to rozłożone na kilka lat
olavka
olavka 12.08.2019, 19:17
no właśnie zaczęli w czerwcu-etapami łatanie to jest właśnie ten remont. a wystarczy zedrzeć nawierzchnie i polać nowy asfalt niż łatać wciąż stare łaty
Balcerek
Balcerek 11.08.2019, 21:03
A nie prościej wybudować obwodnicę Stanowice-Gaj -Godzikowice raptem jakieś 15 km niż ciągle remontować zapchane drogi.

Pozostałe