Krótkoterminowe wynajęcia apartamentu nad morzem – na czym polega?

  • 04.07.2019, 10:51
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Krótkoterminowe wynajęcia apartamentu nad morzem – na czym polega?
Nieważne jest kwestia, w jakim celu decydujecie się na wyjazd. Ważne jest, aby odpowiednio się do niego przygotować. Część osób wówczas rozpocznie przyrządzanie listy niezbędnych rzeczy, a innym najbardziej będzie zależeć na zorientowaniu się we wszystkich szczegółach związanych z podróżą. To właśnie tym drugim przyda się wyjaśnienie procesu wynajęcia luksusowego apartamentu nad morzem na kilka dni tudzież tygodni.

1. Rezerwacja

Z powodu rozwoju technologicznego, dzisiaj nie trzeba już wykonywać telefonów, aby zarezerwować sobie apartament. Wystarczy wejść za pośrednictwem Internetu na witrynę przedsiębiorstwa zajmującego się właśnie zarządzaniem apartamentami jak np. https://billberry-apartments.pl/apartamenty. Przy tym często znajdują się na niej istotne informacje, z którymi warto się zapoznać. Sama rezerwacja odbywa się przez system, który prosi nas o wskazanie terminu planowanego wynajmu wraz z liczbą osób przebywających w danym obiekcie noclegowym. Warto zaznaczyć, że rośnie ilość firm oferujących opcjonalne usługi. Mowa tu, chociażby o:
  • przewiezieniu klientów z portu lotniczego do apartamentu,
  • sprzątaniu apartamentu,
  • zagwarantowaniu sobie dodatkowego miejsca parkingowego.
W rezerwacji konieczne jest podanie danych osobowych, formy kontaktu (aby bez problemu mogła się z nami skontaktować osoba zarządzająca apartamentem), oraz akceptacja zgody na przetwarzanie danych osobowych wraz z obowiązującym regulaminem umowy. Trzeba też będzie wpłacić zaliczkę, której kwota wacha się między 20 a 30% ceny całego pobytu. Przy tym najczęściej uiszcza się ją przelewem.

2. Pojawienie się na miejscu

Zanim faktycznie pojawimy się na miejscu, upewnijmy się, że wspomniany wcześniej opiekun będzie w apartamencie o wybranej przez obie strony godzinie (ewentualnie można wybrać inne miejsce spotkania, jak biuro firmy zarządzającej). Można też poprosić o dojechanie opiekuna do klienta, co jednak będzie się wiązać z dodatkowym kosztem. Gdy odbierzemy klucze, musimy jednocześnie uregulować pozostałą kwotę. Wówczas można zapłacić gotówką lub kartą.

3. Wyjazd z obiektu

Gdy dobiega termin opuszczenia obiektu, należy spodziewać się telefonu ze strony firmy chcącej ustalić niezbędne szczegóły związane z kluczami i wyjazdem gości. Najpowszechniej spotykaną praktyką jest umówienie się przez obie strony na konkretną godzinę w apartamencie. Przybyły opiekun sprawdzi również stan zamieszkałego wcześniej przez klientów mieszkania. Gdy nie będzie miał on żadnych zastrzeżeń, nie pozostaje nic innego, jak powrót do domu po należytym wypoczynku.
(tekst sponsorowany)
 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe