Kredyt gotówkowy — kalkulator online pomocny w wyborze kredytu

  • 04.07.2019, 08:46
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Kredyt gotówkowy — kalkulator online pomocny w wyborze kredytu
Wybierając kredyt gotówkowy, zazwyczaj przeglądamy niezliczoną liczbę ofert, które proponują nam różne banki. Oczywistym jest fakt, że chcemy skorzystać z tej, która daje najkorzystniejsze warunki i która najbardziej będzie nam się opłacać. Nic dziwnego, że poświęcamy dużo czasu na znalezienie idealnej opcji, gdyż kredyt zazwyczaj zaciągamy na długi okres czasu. W wyborze najlepszej oferty pomoże nam kalkulator kredytowy online. Kalkulator kredytowy jest narzędziem, z którego możemy skorzystać w celu szybkiego obliczenia raty za kredyt gotówkowy, ale nie tylko. Dzięki tego typu rozwiązaniu, wybór kredytu przebiega o wiele prościej, sprawniej, a my możemy wybrać najtańszy kredyt gotówkowy dopasowany do naszych potrzeb. Korzystając z kalkulatora online możemy dowiedzieć się ile będą wynosić miesięczne raty, ale również pozyskujemy informacje odnośnie innych obciążeń, np. prowizji, RRSO itp. Kalkulator kredytu gotówkowego oblicza takie parametry jak: — Raty kapitałowo-odsetkowe kredytu gotówkowego. — Zdolność kredytową — w przypadku kredytu gotówkowego możemy dowiedzieć się, czy otrzymamy zobowiązanie w podanej wysokości oraz czy będzie nas stać na miesięczną spłatę rat. — RRSO (Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania) — Mamy tu do czynienia z pełnymi kosztami kredytu gotówkowego względem kapitału w skali roku.

Kredyt gotówkowy a kalkulator — jak to działa?

Jeśli chcemy skorzystać z kalkulatora kredytowego online (ZOBACZ KALKULATOR), wystarczy wypełnić formularz elektroniczny na stronie. Wpisujemy tutaj parametry niezbędne do obliczeń. Tego typu narzędzie umożliwia oszacowanie zdolności kredytowej, raty kredytu gotówkowego czy RRSO. Formularz jest prosty, a jego uzupełnienie nikomu nie sprawi żadnego problemu. Należy wpisać w nim wysokość kredytu, jaką chcemy uzyskać, okres kredytowania, okres spłaty, wysokość oprocentowania nominalnego, rodzaje rat, raty innych kredytów oraz stałe zobowiązania. Konieczne jest również podanie kwoty miesięcznych dochodów w gospodarstwie oraz liczby osób, która je zamieszkuje. Tego typu dane wystarczą, aby kalkulator kredytu gotówkowego wyliczył naszą zdolność oraz wszelkie pożądane wartości.

Kalkulator zdolności kredytowej

Korzystanie z kalkulatorów online pomaga przyszłym kredytobiorcom w podjęciu decyzji o skorzystaniu z oferty danego banku. Niezwykle pomocne jest tu określenie, czy klient posiada odpowiednią zdolność finansową, która pozwoli na kredyt gotówkowy w konkretnej kwocie. Warto jednak wiedzieć, że otrzymane wyniki zawsze są wyłącznie orientacyjne, dlatego szczegółowe warunki kredytowania, zdolność kredytowa oraz wszelkie koszta związane z zaciągnięciem kredytu gotówkowego zostaną szczegółowo przekazane nam w wybranym banku i mogą nieznacznie różnić się od wyniku podanego przez kalkulator. Kalkulator zdolności kredytowej umożliwia podanie klientowi przybliżonej wartości jego zdolności kredytowej, czyli prościej mówiąc orientacyjnych szans na otrzymanie kredytu. Warto wspomnieć, że dokładna ocena zawsze jest dokonywana przez bank w oparciu o proces weryfikacyjny. Zwykle sprawdzana jest nasza historia kredytowa w BIK oraz wpisy w KRD. Na tej podstawie bank podejmuje decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu lub odrzuceniu wniosku kredytowego. Wartości wykazane przez kalkulator zdolności kredytu gotówkowego są jedynie szacunkowe. Nie ulega jednak wątpliwości, że kalkulator online pozwala na oszacowanie naszych szans na kredyt gotówkowy oraz podanie orientacyjnych kosztów związanych z tą decyzją.

Kalkulator kredytu gotówkowego — gdzie skorzystać?

Kalkulatory online są dostępne na stronach www banków oraz firm pożyczkowych. Są to jedyne pewne źródła, które umożliwiają nam pozyskanie bezpiecznych i sprawdzonych danych odnośnie kredytu gotówkowego. Dzięki temu możemy być również pewni, że pozyskane wartości są aktualne. Dodatkowo możemy skorzystać z kalkulatorów na stronach firm pośredniczych, które nie tylko pozwalają na obliczenie wysokości kosztów i zdolności kredytowej, ale również stanowią porównywarkę ofert bankowych. Tego typu rozwiązanie zdecydowanie pomaga podjąć decyzję, w jakim banku wziąć kredyt, aby był on najbardziej opłacalny i spełniał nasze oczekiwania.

Jakie dane trzeba podać, aby skorzystać z kalkulatora online?

Aby otrzymać informacje odnośnie ofert kredytów gotówkowych oraz wszelkich kosztów, należy podać w kalkulatorze kilka niezbędnych informacji. Są to: — Całkowity przychód netto — Przychód może być łączony z partnerem); — Miesięczne koszty utrzymania; — Liczbę osób zamieszkujących gospodarstwo domowe; — Wartość kredytu; — Okres kredytowania (np. 5, 10 lat); — Raty kredytów, które spłacamy — Suma wszystkich rat; — Suma limitów na kartach kredytowych oraz kredytów odnawialnych; — Suma zobowiązań w firmach pożyczkowych/pozabankowych.

Kto powinien skorzystać z kalkulatora online?

Kalkulator online to narzędzie dla każdej osoby, która chce sprawdzi swoje potencjalne szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego oraz obliczyć szacunkowe koszta, jakie będzie musiała ponieść. Jest to również duże ułatwienie dla tych, którzy szukają pomocy w znalezieniu idealnej oferty kredytu. Kalkulator bez wątpienia ułatwia podjęcie decyzji oraz eliminuje wszelkie uciążliwe czynności związane z samodzielnym wyliczaniem kosztów. Meta: Kalkulator kredytu gotówkowego 2019. Oblicz wysokość rat kredytu, RRSO, zdolność kredytowa. Najlepsze oferty kredytów gotówkowych
(tekst sponsorowany)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
damik
damik 07.07.2019, 18:18
No, jak się jest w KRD to nie ma mowy o kredycie, ani o ratach nawet.

Pozostałe