Porozmawiaj o błędach oławskich kierowców

  • 11.12.2019, 11:03
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Porozmawiaj o błędach oławskich kierowców

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Oławie nadkom. Paweł Urbańczyk zaprasza do udziału w debacie dotyczącej bezpieczeństwa.

Debata odbędzie się 19 grudnia 2019 roku o godz. 12:00 w Sali Rycerskiej w budynku Urzędu Miejskiego w Oławie przy pl. Zamkowy 15. Podczas spotkania poruszony zostanie m.in. temat zagrożeń wynikających i związanych z nieprawidłowym parkowaniem, które zostały zgłoszone poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Spotkanie ma również na celu upowszechnienie wśród mieszkańców powiatu idei Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia do diagnozy zagrożeń społecznie uciążliwych dla mieszkańców.  Do udziału w debacie zastali zaproszeni przedstawiciele władz samochodowych,  przedstawiciele urzędów zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego tj. GDDKiA O/ we Wrocławiu, Powiatowy Zarząd Drogowy w Oławie, Zarząd Dróg Miejskich i Zieleni w Oławie oraz przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowych. Debatę poprowadzą funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji  w Oławie. Źródło KPP w Oławie

AKTUALIZACJA! UWAGA KIEROWCY KOMENDANT PODJĄŁ DECYZJĘ O ZMIANIE GODZINY SPOTKANIA!

https://gazeta-olawa.pl/na-sygnale/106256-uwaga-zmiana-godziny-debaty-o-nieprawidlowym-parkowaniu/
 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mario max
Mario max 15.12.2019, 16:10
obserwator napisał ;

,, Parkowanie na zakazie-ul. Kasprowicza-gabarytowe auta, ciężarowe, z przyczepami- trudności z wyjazdem mają mieszkańcy-przydałoby się zamontować lustro na przeciw wyjazdu po drugiej stronie ulicy -wyjazd z podwórka bloku Kasprowicza11-13-15, Kamienna,
szpital-parkują na trawnikach-autobus miejski ma trudności z wjechaniem i wyjechaniem
wieża ciśnień-samowolka jak kto woli tak parkuje, .... ''

Jest grupa kierowców , którzy swoim parkowaniem nie łamią (na razie przepisów ruchu drogowego) , ale zdrowy rozsądek i dobre obyczaje.

Ul.Młyńska , wjazd przy Centrum Sztuki.
Pozdrawiam kierowców aut z plandekami i Ambulansu.
To jest parking osiedlowy , a nie zajezdnia.
Koło Orlika jest mega parking (3minuty piechotą) ..... , nie wyganiam tam , lecz zapraszam serdecznie.
Agnieszka Herba
Agnieszka Herba 13.12.2019, 19:31
UWAGA KIEROWCY W związku z dużym zainteresowaniem debatą dotyczącą nieprawidłowego parkowania – komendant KPP w Oławie podjął decyzję o zmianie godziny. Aktualizacja: https://gazeta-olawa.pl/na-syg…
Kolo
Kolo 13.12.2019, 08:01
Ja chętnie przyjdę, ale kto mi da dodatkowy urlop z pracy? Debata powinna być popołudniu lub w sobote....
Zenek
Zenek 13.12.2019, 07:18
Sami widzicie. O czym tu debatować.
Wszyscy znają grzechy oławskich kierowców.
Niech policja weźmie się do pracy i egzekwuje istniejące znaki.
Zakaz zatrzymywania, rzecz święta, a nie tłumaczenie ja tylko na chwilę do sklepu muszę wyskoczyć.
Widać, że wypasione fury to na nich mandat 100 zł nie robi żadnego wrażenia, tym bardziej, że efektywność policji jest bliska zeru.
Chciałbym wiedzieć ile mandatów za złe parkowanie wystawiają miesięcznie?
Lopez
Lopez 13.12.2019, 06:44
Anonim to komendant.
nie rozśmieszaj ludzi
nie rozśmieszaj ludzi 12.12.2019, 22:52
Anonim - a dlaczego Policja i Straż Miejska nie wlepia mandatów pojazdom źle zaparkowanym w mieście ?
..... , w godzinach swojej służby / pracy?
Może mam wziąść wolne w pracy i sam latać z kwitkami za Nich i wlepiać mandaty za wycieraczkę ?
12.12.2019, 21:01
Skoro wszyscy są tacy zbulwersowani parkowaniem w Oławie czy innymi przewinieniami kierowców zamiast narzekać na to że godzina tej debaty jest nieodpowiednia bo wszyscy są w pracy, przed pracą albo odsypiaja nocki nich sami się dostosuja do tej godziny i wezmą sobie wolny dzień zamienia zmiany. Skoro to takie istotne dla waszego życia i bardzo chcecie być na tej debacie to myślę że możecie sobie załatwić czas wolny i przyjść. W innym wypadku macie gdzieś to wszystko tylko udajecie wielkie zainteresowanie i przejęcie tym co się tu dzieje. A jeśli chodzi o Pana komendanta to dlaczego on ma marnować swój czas wolny skoro problemy was dotyczą a jemu to poprostu nie przeszkadza i ja to rozumiem. Jest w pracy i wykonuje swoją pracę więc oceniać zacznijcie od siebie biedni pokrzywdzeni ludzie.
13.12.2019, 07:28
Jak chcesz zapracować na wyższą nagrodę to się wykaż na służbie, a nie w internecie.
Skoro komendant chce poznać opinie mieszkańców to powinien debatę zorganizować w takim terminie aby był dogodny dla mieszkańców i mogli oni przyjść. Z resztą kadra kierownicza komendy pracuje również w soboty i niedziele, więc nie wiem jaki czas wolny miałby poświęcać, no chyba, że nie pracuje i w weekendy jest totalne bezkrólewie, co tłumaczyłoby skuteczność pracy policji w te dni,
Jemu nie przeszkadzają? A powinny, bo wynika to z zadań policji. Chcesz zatem powiedzieć, że komendantowi policji nie przeszkadzają przypadki rażącego łamania prawa, a rozmowa o tym z mieszkańcami to marnowanie czasu?
Jako funkcjonariusz publiczny pracujący za pieniądze podatników, jak najbardziej jego praca podlega ocenie mieszkańców, zwłaszcza jeśli ta ocena niska.
Fajnych ma komendant popleczników, takich nie za bystrych
Franek
Franek 12.12.2019, 19:46
W ankiecie dotyczącej najgorszych kierowców naszego województwa kierowcy z Oławy zajmują drugie miejsce zaraz po Kłodzku.
Adrian
Adrian 12.12.2019, 18:06
Jak oderwanym od rzeczywistości trzeba być żeby debatę dla mieszkańców organizować w środku tygodnia pracy o 12?
leszke
leszke 12.12.2019, 07:41
Czy przedstawiciele Gazety obecni na tej debacie, mogliby wskazać panu komendantowi, że mieszkańcy chętnie przyszliby na taką debatę, gdyby nie odbywała się w czasie kiedy są w pracy, a np: w sobotę lub niedzielę?
obserwator
obserwator 11.12.2019, 22:24
Parkowanie na zakazie-ul. Kasprowicza-gabarytowe auta, ciężarowe, z przyczepami- trudności z wyjazdem mają mieszkańcy-przydałoby się zamontować lustro na przeciw wyjazdu po drugiej stronie ulicy -wyjazd z podwórka bloku Kasprowicza11-13-15, Kamienna,
szpital-parkują na trawnikach-autobus miejski ma trudności z wjechaniem i wyjechaniem
wieża ciśnień-samowolka jak kto woli tak parkuje,
Pałacowa, Kościuszki,ul. 3 Maja i Ofiar Katynia- itd. można wymieniać wszystkie ulice przy których jest problem złego parkowania- bo ważny jest samochód !!!.
Parkują wszędzie, gdzie się da-na trawnikach, chodnikach-blokując przejścia dla pieszych, stoją na pasach- a slalomem między samochodem pieszy wędruje aby przejść na drugą stronę chodnika.
Policja, Straż Miejska, Urząd Miasta, Starostwo- znają doskonale ten problem-nawet przejeżdżają i nie reagują od lat, nic nie zrobiono do tej pory- jak się zgłosi złe parkowanie to przyjeżdżają po czasie-kierowca odjechał w "siną dal".
Debatować?-przecież wszyscy o tym wiedza, że z parkowaniem jest na bakier w Oławie, kierowcy nie reagują na nic-są panami na ulicach, chodnikach, trawnikach, placach zabaw, blokują dostępu do śmietników itp.przejść na chodniki itd. można w nieskończoność wymieniać miejsca złego parkowania.
anonim
anonim 11.12.2019, 15:59
policja zupełnie nie myśli. O 12godz. Zerowa publiczność. Potem Komenda wojewódzka zapyta jakie problemy zgłaszaja mieszkańcy Oławy. Panie komendancie mieszkańcy nie zgłosli żadnych pretensji. żadnych uwag. Wszystko jest w porządku nikt nie narzekał. I łapa wyciągnięta po premię.
A że frekwencja zerowa cóż. Komendant oławski zaprosił. Szkoda że nie w nocy.
anonim
anonim 11.12.2019, 15:55
Widać jak nieżyciowa jest nasza policja. W środku tygodnia o 12 godz. ile osób przyjdzie posłuchać i porozmawiać? Macie ludzi za idiotów czy policja już całkiem buja w obłokach? A za pół roku komendant policji no przecież organizowaliśmy debatę i ludzie nie przyszli a ci co przyszli to emeryci i alkoholicy więc nikt nie zabierał głosu. Więc w Oławie problemów nie ma. Bo jakby były to przecież ktoś by o tym powiedział. Robią z ludzi bandę debili. Ale wykażą w województwie żedebata na temat bezpieczeństwa odbyła się odbyła, więc premia się należy a że ch... się udała to już inna sprawa. Nieważne, ważne że zostanie sporządzana odpowiednia notatka do województwa i komendant wojewódzki zobaczy że Oława odfajkowana. Przecież policja wie, że większość jest w pracy, ale po co komendant miałby organizować o 17 czy w sobotę. Jeszcze by sporo ludzi przyszło i nie znałby odpowiedzi na trudne pytania.

A tak wykaże, że debata mia miejsce. Trzynastka należy się jak psu zupa.
Marek
Marek 11.12.2019, 13:59
Przyblokowali mapę zagrożeń, nie można nic zgłosić.
To ja dodam parkowanie na wjeździe do MC, Donald's i teraz Netto pomimo zakazu parkowania.
Nagminnie stoją tam auta.
poprawny kierowca
poprawny kierowca 11.12.2019, 12:27
Nieprawidłowe parkowanie oławskich kierowców jest tak powszechne w naszym mieście , że trudno już stwierdzić , że są to przewinienia.
Inicjatywa fajna ...... , oby nie skończyło się to rzucaniem grochu o ścianę.

p.s.
Z pozdrowieniami kierowców parafii Św. Ap. Piotra i Pawła (i nie tylko) parkujących w niedzielę przed Urzędem Miasta i na środku drogi koło wieży ciśnień.
Parkujcie tak dalej ..... , jak wolno.
11.12.2019, 14:02
a myślisz, że wierni z Parafii Miłosierdzia Bożego lepsi, zawsze jak jest msza, to ponastawiane aut, nie ważne czy przejście dla pieszych, czy skrzyżowanie, czy miejsce tylko dla mieszkańców na terenie WM, a potem taki parkujący niezgodnie z przepisami jako pierwszy leci do komunii, hipokryci
11.12.2019, 12:23
19 grudnia o 12, to wszyscy są raczej w pracy, albo szykują się do pracy, albo odsypiają nockę, pan komendant też jest wówczas pewnie w pracy a nie w czasie wolnym, więc kto ma przyjść na taką debatę? Albo nieroby żyjące na zasiłku, które nie powinny mieć prawa głosu, albo wszelkiej maści ratuszowi urzędnicy (którzy też są wówczas w trakcie godzin pracy).
A pan komendant zamiast debatować, to po pierwsze niech się weźmie do roboty i niech policja po pierwsze zacznie reagować na to co jest udostępniane na tej mapie zagrożeń, bo efektów zgłoszeń jakoś nie widać, a po drugie niech policja zacznie działać chociażby w sprawach poruszanych na łamach oławskich mediów.
Nadto niech się pan komendant pochwali ile średnio trzeba czekać w ciągu dnia na interwencję policji i niech wyjaśni dlaczego podany czas liczony jest w godzinach (kiedy przejazd nawet w szczytowym korku z jednego końca miasta na drugi trwa maks 40-50 minut).
kierowca
kierowca 11.12.2019, 12:20
Parkowanie na kopertach przy śmietnikach na Osiedlu Chrobrego to zjawisko nagminne. Policja i Straż Miejska ma to gdzieś ...

Pozostałe