Domki dla bezdomnych kotów. Tak czy nie?

  • 10.12.2019, 17:35
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Domki dla bezdomnych kotów. Tak czy nie?

Do redakcji napisała Ewa z Oławy, która zwraca uwagę na los bezdomnych zwierząt zimą. Chodzi jej szczególnie o koty. Uważa, że w mieście powinny pojawić się budki, w których koty znajdą schronienie przed mrozem. Taki pomysł świetnie przyjął się w Poznaniu. Tam taka akcja prowadzona jest od kilku lat. Miasto finansuje budki i stawiane są w miejscach, gdzie żyje najwięcej bezdomnych kotów.

- Grubo ponad setka wolno żyjących kotów z Poznania przeprowadzi się do nowych, wygodnych i ciepłych, domów. Drewniane domki ufundowało im miasto - czytamy na stronie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Poznaniu. - Tej zimy w Poznaniu pojawią się 32 nowe domki- informowano na początku stycznia 2019 roku. - W całym mieście – na ogrodach działkowych, osiedlach czy podwórkach – stoi ich już ok. 230. Akcja stawiania budek dla kotów trwa już  od czterech lat. Co roku miasto przeznacza na to 12 tys. zł. Domki są drewniane, ocieplane i z otwieranym dachem, który ułatwia sprzątanie wewnątrz. Chronią koty przed zimnem i deszczem, ale pozwalają im też chronić się przed ludźmi, którym kocie sąsiedztwo w piwnicy czy garażu czasem przeszkadza. Są dwa rodzaje domków – duże, piętrowe, i małe. Miejsca, gdzie staną domki, wskazywały osoby dokarmiające wolno żyjące koty. Zgłaszały się do rad osiedli i organizacji pozarządowych pomagającym zwierzętom, które zamawiały je w schronisku. Aby postawić kocią budkę, potrzebna była zgoda właściciela lub administratora terenu.

Zgadzacie się z Ewą? Czy w Oławie też powinna być prowadzona taka akcja? Piszcie w komentarzach?

Fot. Schronisko dla zwierząt w Poznaniu
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaro
Jaro 10.12.2019, 23:27
Tak, pod warunkiem, że te domki będą odpowiednio pilnowane, bo znając życie pojawi się jakiś zwyrodnialec co to podpali albo będzie dokuczał kotom, które będą tam mieszkać.
Marcin
Marcin 10.12.2019, 21:04
Oczywiście zgadzam się z Panią Ewą i podpisuje się obiema rękoma ? Skoro są pieniądze dla bezrobotnych madek i ich nic nie wnoszacych do społeczeństwa babelkow, to jak najbardziej powinno się znaleźć pieniądze dla bezdomnych kotów, które jak wszyscy wiedzą są bardzo pożyteczne.
Tadek
Tadek 10.12.2019, 20:49
Bardzo dobry pomysł. Ja u siebie na podwórku zrobiłem dziurę w drzwiach do komórki, żeby kotki miały schronienie. Co dziennie wieczorem wystawiam pokarm. Dokarmiam także myszki, które mieszkają w innej komórce niż koty, które bardzo lubią orzechy włoskie i ziarna słonecznika.

Pozostałe