Będą wymieniać wodomierze. Ile za to zapłaci miasto?

  • 10.12.2019, 16:50
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Będą wymieniać wodomierze. Ile za to zapłaci miasto?

Oława. Z sesji. Ponad 35 tys. zł zapłaci miasto za wymianę i montaż wodomierzy z modułami radiowymi w lokalach należących do samorządu

Do końca stycznia przyszłego roku władze chcą zamontować w swoich lokalach ponad 350 wodomierzy. Dotychczasowe mają być wymienione na nowoczesne z odczytem radiowym, co ma będzie wygodniejszym rozwiązaniem zarówno dla administratorów budynków jaki i lokatorów. Dzięki wbudowanym w urządzenie czujnikom, stan licznika jest odczytywany bez konieczności wchodzenia do każdego lokalu w budynku z osobna. - Celem wymiany liczników w zasobach miejskich jest też pełne opomiarowanie budynków, należących do zasobów miejskich - mówi Małgorzata Kwaśniewska z wydziału gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Oławie. - Do tej pory nie we wszystkich lokalach należących do samorządu były zamontowane wodomierze. Umowę na montaż i wymianę dotychczasowych miasto podpisało z wrocławska firmą ISTA POLSKA. Firma będzie się też zajmowała odczytywaniem zużycia wody. Koszt montażu pojedynczego licznika to 98 zł. W sumie samorząd wyda na ten cel 35 182 zł plus Vat. Cena odczytu pojedynczego wodomierza to 1 zł. Samorząd zlecił też wykonanie podejść pod wodomierze w 75 lokalach komunalnych - ponieważ lokale, w których do tej pory nie było wodomierzy, mogą mieć instalację niepozwalającą na ich zamontowanie - tłumaczy Kwaśniewska. - Żeby przyspieszyć prace firmie ISTA, wykonanie podejść zlecono firmie, z którą miasto ma podpisaną umowę na prace konserwacyjno-remontowe. To Budownictwo Ogólne i Inżynieria Lądowa, Instalatorstwo Sanitarne, Ogrzewania i Gazowe P.B. BIRM Bogdan Pieprzak. Koszt zadania to 30 tys. zł. Nowe wodomierze są instalowane na pięć lat. Później trzeba je wymienić. (WK)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe