Skaldowie blisko Oławy

  • 03.06.2009, 11:55 (aktualizacja 27.03.2020, 11:36)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Skaldowie blisko Oławy
Rozmawiamy z Jackiem Zielińskim z zespołu Skaldowie. Za parę dni Skaldowie wystąpią na festynie w Skarbimierzu

- Od ponad 40 lat jesteście na scenie. Macie swoich fanów zarówno wśród młodszej, jak i tej trochę starszej publiczności. Za kilka dni w Opolskiej Alei Gwiazd będziecie odciskać swoje dłonie, macie też swój ogólnopolski zlot fanów. Jak to się robi?

- Po pierwsze: trzeba lubić to, co się robi. Po drugie w przypadku zespołu trzeba umieć ze sobą współżyć, bo zespół to kilka, czasami nawet kilkanaście osób i jeśli ktoś jest konfliktowy to zespół się rozsypuje. I jeszcze sprawa trzecia: trzeba mieć trochę szczęścia i zdrowia, bo bez tego nie da się nic zrobić.

- Wasza ostatnia płyta „Skaldowie dzieciom” przeznaczona jest dla tych najmłodszych. Czy zespół przygotowuje teraz coś z myślą o dorosłych fanach?

- Tak, jesteśmy w trakcie nagrywania nowej płyty, która będzie miała tytuł „Oddychać i kochać”. Coś z nowej płyty będziemy chcieli zagrać w Skarbimierzu.

- „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” - to jeden w waszych największych hitów. Czy podczas Dni Skarbimierza mamy szansę usłyszeć ten przebój?

- Jak najbardziej! Z reguły koncert zaczynamy tą właśnie piosenką, tak żeby publiczność nas pokochała, bo bez tego nie ma sensu grać. Dodam jeszcze, że na koncercie „Duety” w Opolu zagramy tę piosenkę w nowej aranżacji - z udziałem Reni Jusis.

(P)

Fot. Marek Lasyk

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe