Katolicka nie znaczy inna... 

  • 06.04.2009, 11:55 (aktualizacja 27.03.2020, 11:24)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Katolicka nie znaczy inna...
Z dyrektorem Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej im. ks. Jana Twardowskiego w Kotowicach, Wiolettą Odorczyk -rozmawia Kryspin Matusewicz

- Gdyby miała pani w jednym zdaniu powiedzieć, co wyróżnia szkołę w Kotowicach od innych szkół podstawowych? 

- Powiedziałabym, że atmosfera, która jest naprawdę szczególna.

- A nie to, że szkoła jest katolicka?

- Nie. Katolicki rodowód szkoły sięga siedmiu lat. Wtedy postanowiono zlikwidować tutejszą publiczną szkołę podstawową. Rodzice zwrócili się z prośbą o uratowanie i przejęcie szkoły przez Caritas. Tak powstała katolicka szkoła niepubliczna, na prawach publicznej. Nie mamy więcej zajęć z religii niż w innych szkołach, ogólny program nauczania jest podobny, a tym, co nas wyróżnia, to program wychowawczy.

- Jaka jest zatem ta szczególna atmosfera panująca w szkole?

- Składa się na nią kilka czynników. Przede wszystkim ludzie - uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i wszystkie osoby z nią związane. Nie ma nas dużo, ale właśnie  w tym  nasza siła.  Świetnie się znamy. Klasy są mało liczne, a sale lekcyjne świetnie wyposażone.  Do każdego ucznia podchodzimy indywidualnie. Od samego początku istnienia naszej placówki realizujemy wspólnie założenie, że podstawowym celem jest podtrzymanie naturalnej u dzieci ciekawości świata.  Robimy to na zajęciach szkolnych, ale także poza nimi, bo szkoła w Kotowicach stała się swoistym lokalnym centrum życia kulturalno-oświatowego, integrującym środowisko.

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe