Bezpłatne porady prawne 

  • 30.03.2009, 11:55 (aktualizacja 27.03.2020, 11:21)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Bezpłatne porady prawne
Z radcą prawnym Ewą Jarus rozmawia Wioletta Kamińska

- Od 11 marca udzielane są w Oławie bezpłatne porady prawne. Kto to robi i dla kogo?

- To początek unijnego programu pt.  “Sieć punktów pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie Związku Międzygminnego Ślęza-Oława”. Prawie w całości finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Liderem projektu jest stowarzyszenie Euro-Concret z Wrocławia, a jednym z partnerów -  BMB Kancelaria Radców Prawnych E.Jarus, D.Banaś sp.k, której jestem wspólnikiem. W ramach programu na terenie czterech powiatów, w tym oławskiego, powstała sieć punktów, gdzie udzielane są bezpłatne porady prawne. Zwykle mieszczą się one przy ośrodkach pomocy społecznej.

- W Oławie jest jeden taki punkt?

- Tak, w MOPS przy ul. 1 Maja 11. Pracownik naszej kancelarii czeka na potrzebujących porady prawnej  w każdy  poniedziałek od godz. 7.30 do 15.30. Przed uruchomieniem programu była szansa na utworzenie dwóch punktów w powiecie oławskim, ale gmina wiejska Oława nie wykazała zainteresowania.

- Czy jest jakiś zakres porad, z których można korzystać?  

-  Nie. Można przyjść z każdym problemem natury prawnej. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie. Przy tematach bardziej wysublimowanych, o charakterze incydentalnym, korzystamy z pomocy specjalistów z danej dziedziny, radców prawnych z dużym doświadczeni i pracowników naukowych, głównie z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe