Motoryzacja: milion dwunastolatków

  • 11.01.2020, 08:42
  • tuOlawa BS
Motoryzacja: milion dwunastolatków
W 2019 r. w Polsce zarejestrowano ponad 1,6 mln aut osobowych i dostawczych. Milion to nastoletnie auta z zagranicy. Zainteresowanie używanymi samochodami z zagranicy nie słabnie. Miniony rok był kolejnym, w którym do kraju przywieziono ich ponad 1 mln, osobowych i dostawczych (o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t) - informuje "Puls Biznesu".

51 proc. kupowanych przez Polaków aut jest napędzanych silnikami diesla.

Najpopularniejszym źródłem pozyskiwania używanych aut elektrycznych są Stany Zjednoczone. Na nieco ponad 1 tys. zarejestrowanych w 2019 r. aż 321 pochodziło zza oceanu. W pozostałych przypadkach najczęściej sprowadzano auta z Niemiec - pochodziło stamtąd ponad 582,7 tys. używanych aut. Kolejnymi popularnymi źródłami zakupu są: Francja (98,6 tys.) i Belgia (70,3 tys.).

Średni wiek kupionego za granicą i zarejestrowanego w Polsce auta używanego wynosił 11 lat i 11 miesięcy. Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że najczęściej (86,5 tys. razy) rejestrowano auta z 2008 r. Liderem na liście ulubionych używanych marek jest Volkswagen. W 2019 r. aut z logo tego producenta przybyło 118,3 tys. Najczęściej rejestrowanym modelem jest audi A4 - wydano tablice dla ponad 35,3 tys. sztuk. Dla porównania: w 2019 r. zarejestrowano w Polsce 13,8 tys. wszystkich nowych modeli tej marki.

W których regionach zarejestrowano najwięcej aut z zagranicy? Gdzie nastąpił największy spadek importu samochodów? O tym przeczytać można w artykule "Pulsu Biznesu" tutaj: https://www.pb.pl/milion-dwunastolatkow-979489

 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe