Materace dla osób o wadze powyżej 100 kg

  • 22.01.2020, 10:46
  • tuOlawa BS
Materace dla osób o wadze powyżej 100 kg
Kiedyś większość osób spała na takich samych modelach materaców i ciężko było znaleźć produkt odpowiadający potrzebom użytkownika, który waży nieco więcej. Dziś producenci oferują szereg rozwiązań, na przykład materac bardzo twardy, który przeznaczony jest właśnie dla najcięższych użytkowników. Kto powinien zdecydować się na taki model i jak dopasować parametry swojego materaca?

Materac bardzo twardy – dla kogo jest przeznaczony?

Każdy producent materaców ma swoje własne zalecenia dotyczące wagi użytkownika konkretnego stopnia twardości. Na przykład https://sweetsen.pl oferuje cztery różne stopnie twardości dostępnych w sklepie produktów – miękkie, średnio twarde, twarde i bardzo twarde. Ta ostatnia grupa oferowana jest klientom o masie ciała przekraczającej 100 kg. Zaprojektowano je w taki sposób, aby były w stanie podpierać kręgosłup na całej jego długości i nie wywoływać żadnych ucisków. Nawet dość ciężki użytkownik nie będzie miał uczucia, że zapada się w swoim materacu. Nie powstanie też efekt falowania, jeśli śpi się we dwoje na jednym materacu.

Materac bardzo twardy – jaki wybrać?

W sklepach dostępne są produkty wykonane w oparciu o najnowsze technologie, przy wykorzystaniu wysokiej klasy surowców. W przypadku bardzo twardych rozwiązań, można wybierać na przykład pomiędzy:

  • materacami kokosowymi,
  • wykonanymi z lateksu,
  • materacami kieszeniowymi.

Każdy materiał zachowuje się nieco inaczej w kontakcie z ciałem osoby śpiącej, ale wszystkie gwarantują komfort i odpowiednią wygodę. Są to także materace higieniczne i odpowiednie dla alergików. Zapewniają przewiewne warunki i nie stanowią dobrego środowiska do rozwoju grzybów i pleśni.

Jak postąpić, kiedy para różni się od siebie wagą ciała?

Jeśli jedna z osób potrzebuje bardzo twardego materaca, a inna jest dużo lżejsza i najlepiej wypoczywa na takim o średniej twardości, wówczas warto rozważyć zakup dwóch wąskich jednoosobowych materacy o różnych stopniach tego parametru. Każdy powinien być zadowolony i wypoczęty.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe