Inwazja robotów na Halę Stulecia

  • 22.01.2020, 15:36
  • tuOlawa BS
Inwazja robotów na Halę Stulecia
W tym roku roboty będą rywalizować w osiemnastu konkurencjach. Nowością będą wyścigi "Folkrace", w której kilka autonomicznych maszyn startuje na specjalnie wyznaczonym torze, starając się pokonać jak największą liczbę okrążeń w wyznaczonym czasie.

 Nie zabraknie rywalizacji dronów, a także konkurencji znanych z wcześniejszych edycji turnieju, takich jak LineFollower Drag, LineFollower Enhanc3D, LineFollower Turbo i LineFollower Light. To wyścigi robotów, podczas których będą liczyły się szybkość oraz sprawność. Podobnie, jak w RoboSprint, biegu, w którym zamiast tradycyjnych kół, roboty muszą posiadać kończyny.

 Natomiast podczas NanoSumo, MicroSumo Enhanced, MiniSumo Enhanced, Sumo i MegaSumo zobaczymy walki robotów różniących się wielkością. Zmierzą się ze sobą zarówno mikroskopijne konstrukcje, jak i dwukilogramowe kolosy. W ostatniej konkurencji będą one wyposażone w zestaw magnesów dociskających robota do metalowego ringu, co pozwoli na pokaz skomplikowanych manewrów.

Freestyle, to turniej dla wszystkich konstrukcji, które nie wpisują się w pozostałe kategorie. Poza wykonaniem, jury złożone z naukowców i pasjonatów, oceni pomysł i innowacyjność robota.

Pełna lista konkurencji oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie organizatorów: https //www.roboticarena.pl/pl/

 Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prezydenta Wrocławia oraz marszałka woj. dolnośląskiego.

 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe