Brzmiało groźnie. Ewakuowano 50 osób z fabryki

  • 24.01.2020, 11:45 (aktualizacja 24.01.2020, 11:56)
  • TuOlawa (AH)
Brzmiało groźnie. Ewakuowano 50 osób z fabryki Agnieszka Herba - Brzmiało groźnie, na szczęście wszystko skończyło się dobrze - mówi Krzysztof Gielsa, rzecznik KP PSP w Oławie (na fot. w środku) (zdjęcie ilustracyjne)
23 stycznia o godzinie 23.26 strażacy dostali wezwanie do fabryki Bama w Stanowicach. Zasłabły dwie kobiety, było podejrzenie, że ulatnia się niebezpieczna substancja.

Kiedy strażacy dojechali na miejsce ewakuowanych było 50 osób, w tym dwie kobiety, które źle się poczuły. Zajęło się nimi pogotowie, jedną zabrano na SOR, drugą zbadano na miejscu. Nie stało się jej nic poważnego. Drugą kobietę również wypuszczono, jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Co było powodem tej sytuacji?

– W tym zakładzie w procesie technologicznym używane są różne substancje, m.in. amoniak – mówi Krzysztof Gielsa z KP PSP w Oławie. – Dlatego brzmiało to groźnie. Na miejsce wezwaliśmy Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Wrocławia. Zrobiono pomiary, ale nie wykryto żadnych niebezpiecznych substancji. Po dokładniej analizie sytuacji okazało się, że kobiety, które źle się poczuły, myły instalację środkami chemicznymi. Prawdopodobnie to spowodowało zasłabnięcie jednej z nich, natomiast druga zasłabła bardziej z emocji, kiedy zobaczyła, że coś złego stało się z koleżanką.

Na miejscu było 7 jednostek straży pożarnej, działały 23 osoby. Akcję zakończono o godzinie 2.00. Gielsa dodaje, że osoby odpowiedzialne za ewakuację zakładu zachowały się bardzo dobrze. – Kierownik zmiany był opanowany i merytoryczny – dodał.

 

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe