Bliżej się nie dało. "Zaparkowany" samochód wiceministra

  • 22.05.2019, 16:52
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Bliżej się nie dało. "Zaparkowany" samochód wiceministra
OŁAWA. Minus. Podczas ostatniej wizyty w Oławie wiceminister Michał Wójcik udał się też na spotkanie w sądzie z miejscowymi pracownikami. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie kwestia zaparkowanego samochodu rządowego. Kierowca auta starał się zatrzymać jak najbliżej wejścia do oławskiego sądu, jednocześnie łamiąc kilka przepisów ruchu drogowego. Zwróciliśmy się do oławskiej drogówki z prośbą o odniesienie się do sprawy. W odpowiedzi przesłanej przez st. asp. Tomasza Jarzębskiego kierownika ruchu drogowego w KPP w Oławie czytamy: - Pojazd nie jest zaparkowany prawidłowo. Zatrzymanie i postój pojazdu zabroniony jest w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych - na drodze dwukierunkowej zarówno za jak i przed tym przejściem. Zatrzymanie pojazdu na chodniku dozwolone jest w przypadku, gdy szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych nie jest mniejsza niż 1,5m i nie utrudni im ruchu, więc kierujący nie zastosował się również do tego przepisu. Przypomnijmy, że w bardzo bliskiej okolicy sądu są trzy parkingi, gdzie można bez problemu samochód zostawić. Po samym spotkaniu z minister Kempą i wiceministrem Wójcikiem, auto stało już na parkingu przy Ośrodku Kultury, gdzie odbywał się wyborczy wiec. Tekst i fot.: Grzegorz Kacała [email protected]
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dorosły uczeń
Dorosły uczeń 23.05.2019, 17:02
Prawo prawem. Immunitet immunitetem. Ale bezpieczeństwo jest ważniejsze. Brak wyobraźni kierowcy i tyle. Tak czy siak bym wystawił mandat, tak żeby miał się czym ten kierowca potem zajmować w pracy.

Do wyborców elektoratu PiS. Takich sobie wybraliście!!!!!
Na skargę możecie iść do rydzyka lub CHGW.
Ernest
Ernest 23.05.2019, 07:48
Bezczelność i buta.
23.05.2019, 07:45
im się to "po prostu należało"
P@weł
[email protected]ł 23.05.2019, 07:32
Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie... Patrzcie i uczcie się jak wygląda arogancja władzy ;)
cześ
cześ 23.05.2019, 07:20
ma immunitet
AsusROG
AsusROG 22.05.2019, 18:48
Żeby jeszcze było czym podjechać :v

Pozostałe