Pożegnaliśmy Irenę Stawińską

  • 03.02.2020, 10:07 (aktualizacja 04.02.2020, 09:35)
  • TuOlawa (AH)
Pożegnaliśmy Irenę Stawińską Irena Stawińska
Znanego i uznanego oławskiego fotografa. Pogrzeb odbył się w ubiegłym tygodniu.

- Człowiek to obraz Pana Boga i to potrafiła okazywać świętej pamięci pani Irena, wykonując swój szlachetny zawód - mówił ksiądz, odprawiający nabożeństwo pogrzebowe. - Przechodząc ulicą Brzeską i spoglądając na misternie wykonaną wystawę fotograficzną, gdyż była to praca mistrzowska, czuło się atmosferę działalności Pana Boga - Boga, który obdarzył świętej pamięci Irenę wyjątkowym darem osoby wierzącej w Jezusa Chrystusa.

Któż ze starszych mieszkańców Oławy jej nie znał? To tam przychodziło się, by zrobić zdjęcie z okazji ślubu, chrztu czy komunii świętej. Albo wykonać po prostu odbitki z wakacyjnych wypraw, by potem cieszyć oczy wspomnieniami. Bo Pani Irena nie tylko robiła zdjęcia, ona współtworzyła te nasze wspomnienia, nadając im materialny byt w postaci, wydawałoby się, zwykłego kawałka papieru - ale jakże cennego, bo zawierającego nasze życie, przechowującego dla przyszłych pokoleń nasz czas, nasze najważniejsze fragmenty życia. Za to, w jaki sposób to robiła, jesteśmy Jej wdzięczni. Za to dziękujemy i wiemy, że będziemy Ją wspominali.

Najpierw na ulicy Brzeskiej, gdzie początkowo miała swój zakład fotograficzny, potem na placu Marii Maksymiliana Kolbego - bywaliśmy tam wszyscy. Także "Gazeta Powiatowa"  przez wiele lat korzystała z usług pani Ireny, która zawsze z śmiechem, zawsze na czas, czasem na już, bo tak trzeba było, przygotowywała odbitki. I zawsze miała dla klienta - kimkolwiek był - dobre słowo.

Będzie Nam jej brakowało.

Rodzina, znajomi i przyjaciele

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiktor
Wiktor 03.02.2020, 11:31
W czasach siedziby na brzeskiej, był to najlepszy w mojej ocenie punkt foto w Oławie. Tu panowała magia już od wejścia przez drzwi, przy których wisiał dzwoneczek i rejestrował ich ruch.

Pomyślności - w krainie pokoju

Pozostałe