Wiesz, gdzie to jest? Niedaleko

  • 09.02.2020, 19:32
  • TuOlawa JK
Wiesz, gdzie to jest? Niedaleko
Zaledwie 27-28 km od Oławy czy Jelcza-Laskowic

- To Minkowskie - miejscowość, w której znajduje się zespół pałacowy wzniesiony w latach 1765-1784, a jego pierwszym właścicielem był jeden z najwybitniejszych pruskich generałów Friedrich Wilhelm von Seydlitz - tłumaczy Piotr Kutela, założyciel Lokalnej Grupy Zwiadowców Historii w Jelczu-Laskowicach, którego zdjęcia oraz dwie stare fotografie prezentujemy poniżej. - Rokokowy pałac otacza duży park z neogotycką kaplicą grobową z 1873 roku. Obecnie właścicielem pałacu jest osoba prywatna, która czasami pozwoli wejść.

Efekt? Sporo zdjęć, pokazujących piękno tego zapomnianego obiektu. Podoba się?

TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wolek
Wolek 09.02.2020, 22:11
Piękny pałac szkoda ze nikt sie nim nie zajmie , obecny wlasciciel jedynie co to nic a nic przy nim nie robi .
Olavka
Olavka 10.02.2020, 17:46
Właściciel może i by chciał coś z tym zrobić bo po to kupił ale konserwator zabytków nie pozwala. Zamiast wspierać takie inicjatywy i odbudowy ruin robią schody zmuszając do identycznej odbudowy a tu chodzi o przywrocenie do stanu pierwotnego. Właściciel sumując koszty poddaje się i popada to wszystko w ruine

Pozostałe