Król w Oławie

  • 10.02.2020, 10:51
  • (tk)
Król w Oławie
23 kwietnia Centrum Sztuki zaprasza do Ośrodka Współpracy Europejskiej "Odra" na koncert "Króla", który zaprezentuje publiczności płytę "Nieumiarkowania"

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR . W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów "Nielot", "Wij" oraz "Przez Sen". Za płytę "Przewijanie na Podglądzie" Król został nagrodzony "Mateuszem Trójki" a także nominowany do wielu nagród, m.in. Fryderyka.

Król ze swoim zespołem wystąpił na największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce, m.in. Open`er Festival, Off Festiwal, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka. Miesiąc temu za ostatnią płytę "Nieumiarkowania", którą promować będzie w Oławie, artysta otrzymał prestiżową nagrodę - Paszport POLITYKI. Uzasadnienie: - Za dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie. Za wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy.

Wyjątkowy koncert Król odbędzie się 23 kwietnia o godz. 19.00 w OWE ODRA w Oławie. Bilety w cenie 50 zł dostępne będą w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl od 14 lutego.

 

(tk)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe