"Ja się nie dam zastraszyć". Co dalej z LZS i klubami sportowymi? [FILM]

  • 12.02.2020, 09:36 (aktualizacja 12.02.2020, 10:11)
  • (KAT) (KT)
"Ja się nie dam zastraszyć". Co dalej z LZS i klubami sportowymi? [FILM]
W Urzędzie Gminy Oława trwają właśnie rozmowy przedstawicieli klubów ze zrzeszenia LZS z pełniącym obowiązki wójta Henrykiem Kuriatą

Przedstawiciele klubów przyszli dziś do UG zaprotestować.

- Zebraliśmy się tutaj w celu rozmowy z pełniącym obowiązki wójta - mówił Dariusz Rudnicki, sekretarz Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Oławie. - Dlaczego oferta, złożona przez stowarzyszenie, które powstało w tym roku wygrała, a nasze zrzeszenie LZS, które działa 70 lat na terenie gminy - przegrało? Tamta oferta ze względu na błędy powinna być odrzucona na samym początku.

Mimo początkowego sprzeciwu, udało im się namówić Henryka Kuriatę do rozmów. Nie brakowało ostrych słów.

- Nikt nie będzie niszczył tego co przez lata tworzyliśmy - krzyczeli działacze.

- Zaraz zadzwonię do szwagra, Kazika - mówił Tomasz Luda.

- A co to ma wspólnego z gminą? Straszy mnie pan? - odpowiadał Kuriata.

- Nie straszę - ciągnął Luda.

- Ja się nie dam zastraszyć, więc proszę opuścić biuro, będziemy rozmawiać indywidualnie - przekonywał Kuriata.

W dalszej szczęści również wrzało:

- Był to czysty czysty wymysł korupcyjny - mówił Kuriata o dotychczasowym sposobie dystrybucji pieniędzy na sport w gminie Oława.
- To są za mocne słowa - odpowiadał mu Tomasz Luda z "Foto Higieny" Gać. 

- My dzisiaj musimy wiedzieć. Co mamy powiedzieć trenerom? - pytali działacze. Ostatecznie wójt zaproponował rozmowy indywidualne z każdym z nich.

 

Dziś w "Gazecie Powiatowej" obszerny materiał na ten temat, a w nim kulisy tej sprawy. Oto fragment:

- Nie! To nie może być prawda! To jakieś totalne nieporozumienie albo zwykła pomyłka pisarska! - tak zareagowali Dariusz Rudnicki i prezes LKPR "Moto-Jelcz" Oława Robert Padula na ogłoszony w piątek 7 lutego w gminnym Biuletynie Zamówień Publicznych komunikat pełniącego obowiązki wójta Henryka Kuriaty, dotyczący rozstrzygnięcia otwartego konkursu na realizację zadań publicznych w dziedzinie upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców gminy Oława. Z komunikatu wynikało, że komisarz postanowił powierzyć realizację zadań dwóm podmiotom: Powiatowo-Gminnej Radzie Sportu w Oławie (P-GRS) oraz Szkolnemu Związkowi Sportowemu Gminy Oława (SZSGO). Pierwszy z nich ma otrzymać z budżetu gminy 700 tysięcy złotych, a drugi 100 tysięcy złotych.

W poniedziałek rano Rudnicki i Padula udali się do Urzędu Gminy i przeprowadzili rozmowę z wicewójtem Tomaszem Oleksynem. Dowiedzieli się od niego, że pomyłki nie ma. Kilka minut później w gabinecie sekretarz gminy Marii Bożeny Polakowskiej, która przewodniczyła komisji konkursowej, przejrzeli złożoną przez P-GRS ofertę.

- Okazało się, że prezesem tego stowarzyszenia, które wygrało główny konkurs, jest... wicewójt Oleksyn, członkiem zarządu jego partnerka życiowa Małgorzata Więch, a sekretarzem Ryszard Wojciechowski - mówi Dariusz Rudnicki. - Co ciekawe, to stowarzyszenie powstało dosłownie za pięć dwunasta, kilka dni przed terminem złożenia oferty. Zostało zarejestrowane w oławskim Starostwie Powiatowym 27 stycznia, a 3 lutego mijał termin złożenia oferty konkursowej.

 

(KAT) (KT)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
STRZAŁKA
STRZAŁKA 22.02.2020, 13:32
Obejrzałem ten film... Panowie z rękami w kieszeniach, w czapkach przez godłem, żujący gumę przyszli rozmawiać o postępowaniu przetargowym. Mówią jeden przez drugiego, bez sensu i nie przedstawiają żadnych argumentów merytorycznych. Jeśli dotychczas tak wyglądał trzon kadry (prezesi, trenerzy, działacze) LZS to super, że nastąpi zmiana. Urwała się Panom kasa i teraz nie będzie jak wyciągać publicznych pieniędzy, jeśli dobrze doczytałem na prywatne studia. Do kogo Państwo mają pretensje? Głosowaliście i wybraliście wójta z zarzutami... a teraz pourywały się stare "układy". Jestem pod wrażeniem nowego wójta. Pierwszy raz człowieka widziałem na tym filmie. W porównaniu w Janem Kownacki to zupełnie inna liga samorządowca. JESTEM POD WRAŻENIEM... MYŚLĘ, ŻE GMINA BĘDZIE DOBRZE ZARZĄDZANA PRZEZ TEGO CZŁOWIEKA.
Zenek
Zenek 16.02.2020, 11:33
To jest sport amatorski więc nikt nie powinien dostawać żadnych pieniędzy, trenerzy trenować popołudniami za darmo.
O czym więc tu mówicie. Pijawki za publiczne pieniądze z naszych podatków. Rozrosło się to do kółka wzajemnej adoracji.
Kasa szła nie wiadomo na co. Najlepiej wymyślić wyjazdowe szkolenia bo nikt tego nie sprawdzi, dobre jest jeszcze doradztwo bo niewymierne i nikt tego nie sprawdzi, a wycenić można to wysoko. Taka polska rzeczywistość na przytulenie publicznych pieniędzy. Zabrali i teraz płacz bo wałków nie można robić.
Bob
Bob 15.02.2020, 15:45
Tylko wybory nowego wójta mogą uzdrowić tę sytuację, bo teraz zawsze coś będzie nie tak. Szkoda, że referendum nie wypaliło. Swoją drogą jak można nie umieć poprawnie podpisać listy pod wnioskiem o referendum...
Tommy
Tommy 14.02.2020, 08:44
MAMY NAJLEPSZĄ RADĘ GMINY !! MAMY WÓJTA KTÓREGO NIE WYBRALIŚMY , KTÓRY NAWET NIE JEST Z NASZEGO TERENU .
MAMY WICEWÓJTA, KTÓRY TEŻ NIE JEST Z GMINY OŁAWA!!
Gminą powinien rządzić Wójt ,który jest tutejszym mieszkańcem , którego My wybieramy ....

RADA GMINY SIEDZI Z PODWINIĘTYM OGONEM , A MA NAJWIEKSZĄ WŁADZĘ , ŻEBY TO ZMIENIĆ !! LUDZIE WYBRALIŚMY SOBIE ICH SAMI !
Jędrek
Jędrek 14.02.2020, 19:37
Wybrałeś wójta z zakazem sądowym za korupcje to nie miej pretensji że wójt jest z nadania. A mi sie podoba że ten wójt ma to co w portkach powinien mieć i nie daje sobą pomiatać układom.
Tommy
Tommy 15.02.2020, 00:39
NIE MAM NA MYŚLI POWROTU BYŁEGO WÓJTA , ALE RADA GMINY MOŻE DOPROWADZIĆ DO REFERENDUM NA PODSTAWIE KTÓREGO MIESZKAŃCY MOGĄ WYBRAĆ SWOJEGO NOWEGO WŁODARZA GMINY , KOGOŚ STĄD , ZASŁUŻONEGO , ZNAJĄCEGO POTRZEBY GMINY , A NIE KOGOŚ KTO MA ZAMIAR DOPROWADZIĆ DO WYBUDOWANIA FABRYK ELEKTROLITU -A CO TAM ! PRZECIEŻ NIE JA BEDĘ TYM ODDYCHAŁ, MIESZKAM GDZIEŚ INDZIEJ :) ....UWAŻAM , ZE OBOWIĄZKIEM RADY JEST DOPROWADZENIE DO NOWYCH WYBORÓW , W KTÓRYCH MIESZKAŃCY WYBIORĄ SWOJEGO KANDYDATA!!
Karolina
Karolina 13.02.2020, 22:00
Jeden buduje obwodnice, a drugi zabiera LZSom. Do nastepnych wyborów? Mam nadzieję.
piłkarz
piłkarz 13.02.2020, 08:47
Jestem z Sobociska. Gram tam w drużynie, która ma realną szansę na awans z B klasy do A klasy. Panie Gąsior, pierwszy krzykaczu wśród radnych, chciałbym abyś pan wiedział, że drużyna ze wsi, na której jesteś pan sołtysem dostanie od nowego Stowarzyszenia dużo większe pieniądze niż do tej pory. tak pan dbałeś o interesy sportu we wiosce. Pomyślano nawet o zwiększeniu budżetu jeśli dostaniemy się do A klasy. teraz wszystkie kluby wiedzą jaki będą miały budżet, zero "karteczek i wydruczków" wręczanych pod stołem działaczom aby jeden z drugim przypadkiem się nie dowiedział jak rozdzielano pieniądze. Dobrze, że mamy teraz w Gminie takich gospodarzy, którzy uczciwie podchodzą do mieszkańców gminy. Pan z LZS-ów do wyborów szedłeś to czemuś pan od Janka K. pieniędzy dla drużyny nie załatwił. Robieniem grillów i stawianiem wódki już Pan we wiosce ludzi do siebie nie przekonasz. Chojrakujesz pan, pajacujesz, mieląc w buzi gumę do żucia jakby wioska była pana prywatnym folwarkiem. Cwaniakuj pan dalej, taczek ci u nas dostatek.
Czarni Sobocisko - zarząd
Czarni Sobocisko - zarząd 13.02.2020, 09:54
Piłkarzu z Sobociska Proszę abyś się podpisał z imienia i nazwiska. (chyba, że nie masz odwagi i się podszywasz pod kogoś z Sobociska)
Czarni Sobocisko nie mają zamiaru nikogo obrazać.
Twój Pan
Twój Pan 13.02.2020, 09:43
przepraszam, ale niewyraźnie się Pan podpisał. Odnosi się Pan do radnego po nazwisku, jeśli ma Pan rację i chce bronić swoich poglądów to z podniesioną głową, a nie jak szczurek.
Msb
Msb 13.02.2020, 07:48
Ale szwindel ! Jawne jaja . Taka forma korupcji to kumoterstwo i poplecznictwo ! Kryteria konkursu chyba nie zostały w żadnym punkcie wzięte pod uwagę
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.02.2020, 07:40
Może wreszcie do was dotrze że Gmina potrzebuje wójta z wyboru!!!
Sprzeciw
Sprzeciw 12.02.2020, 20:57
A kiedy wybory, bo przecież czas komisarza powinien sie skonczyc
Polak
Polak 12.02.2020, 17:58
A podobno to stary wójt ustawiał przetargi, a co robi nowy wójt-komisarz...śmiechu warte...
Gminny podatnik
Gminny podatnik 12.02.2020, 17:06
Lubicie grać w piłkę to sobie opłacajcie składki na tyle duże aby było z nich stać Was na utrzymanie trenera i inne rzeczy. Piłka to nie jedyny sport. A może ja lubię grać w pingponga lub jeździć rowerem. Gmina powinna ewentualnie udostępnić teren pod boisko i go utrzymać w stanie nadającym się do użycia. Powinna być osoba odpowiedzialna za dane boisko i udostępniać go nieodpłatnie wszystkim sprawiedliwie. Powinien być zakaz gry dla osób które należą do klubu i trener bieże za treningi pieniądze. Powinna odbywać się tam gra amatorska. Jeśli chcecie grać i mieć z tego profity to kupcie sobie teren i wybudujcie na nim stadion i tam grajcie za kasę i sprzedawajcie bilety. Oczywiście jeśli jest na co popatrzeć.
Wystarczy że były Wójt wydał już tyle kasy na boiska w Gać i Marcinkowicach. Piłka w telewizji to rozrywka dla ciemnego ludu oderwanego od piwa, (dużych chłopczyków), którzy nie potrafią w życiu nic, oprócz gapienia się w telewizor po pracy. Wędka, piwo pod klatką, mecz w barze z kolegami to szczyt ich możliwości. Już Rzymianie wybudowali Coloseum aby ludzie mieli co robić i za bardzo się nie interesować tym jak ich rząd okrada i jakie na nich nakłada podatki. Mieli zajęcie i piwo. Pełnia szczęścia. Wystarczy zobaczyć na zdjęcia tych krzykaczy, jakie mają wielkie brzuchy od piwa. Pewni ciężko pracują?
Miasto Oława też pod naporem krzykaczy buduję wiatę z plandeką za tyle kasy. Co to jest??? Kto tam będzie grał w zimie lub latem??? Jakaś pomyłka. I to za pieniądze podatników.
Msb
Msb 13.02.2020, 07:51
Gminne sporty to nie tylko piłka . To wszystkie sporty w gminie między innymi ten ping pong i rowery . Każda zorganizowana sekcja wnioskowała o środki taki komentarz jest tani i nieprzemyślany . Chodzi o to że piłka interesuje się najwięcej osób i jest najwięcej klubów
Sportowiec
Sportowiec 12.02.2020, 21:27
Śmieszne jest co piszesz. Czy człowiek żyje tylko pracą i marną codziennością? Szczególnie u młodzieży sport powinien być wspierany jak tylko się da - to cholerna pasja dzieciaków, czy Pan tego nie rozumie?
Jeśli Pan tego nie lubi, bardzo proszę, omijamy i się nie angażujemy. Panu nikt pasji nie zabiera.
Polak
Polak 12.02.2020, 16:22
Now stowarzyszenie...nowa klika...
Polak
Polak 12.02.2020, 16:11
Wicewójt Oleksyn prezesem nowego stowarzyszenia...teraz dopiero tworzy się sitwa z ludźmi komisarza Kuriaty...
alek
alek 12.02.2020, 14:55
struktury organizacyjne obecnych klubów sportowych żyjących dzięki dotacjom publicznym to patologia. ci ludzie często nigdzie i nigdy nie pracowali tylko pasożytowali na barkach sportowców
Ewelina
Ewelina 12.02.2020, 11:05
Nareszcie LZS przestanie marnotrawić gminne pieniądze! Brawo Wójt! Najgłośniej krzyczał Padula, który pieniędzy nie dostał ani od Powiatu ani z Jelcza Laskowic bo wszyscy już wiedzą jak wygląda rozliczanie się z pieniędzy. W końcu skończyła się prywata. Mam nadzieję, że Stowarzyszenie które wygralło konkurs zrobi dobrą robotę. Super, super, super! Bardzo mnie to cieszy. Powodzenia życzę !!!!
kobin
kobin 12.02.2020, 14:58
gminne czyli nasze pieniądze i też popieram rozbicie klik wzajemnej adoracji. Gorzej nie będzie.
Piotr
Piotr 12.02.2020, 12:04
Jak na trola internetowego dobrze jest Pani zorientowana.

Pozostałe