Awantura pod marketem. Chciał zabić obywatela Chin?

  • 19.02.2020, 13:55
  • (tk)
Awantura pod marketem. Chciał zabić obywatela Chin? Z lewej Mateusz Z., z prawej Sebastian F.
Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Oławie, Sebastian F. z Jelcza-Laskowic próbował zabić Chińczyka, pracownika miejscowego sklepu. Razem z nim był Mateusz Z., obaj panowie ukradli też spodnie. Przed Sądem Okręgowym trwa proces w tej sprawie

Sebastian F. to 38-letni brukarz, w przeszłości karany. Prokuratura oskarża go o to, że w październiku 2019 roku znieważył obywatela Chin słowami obelżywymi, nawiązującymi do jego przynależności narodowej. Krzyczał, że zabije, dusił, zakładając mu na szyję tak zwaną dźwignię, co spowodowało utratę przytomności.

Mateusz Z. to jego 30-letni kolega "po fachu", również karany. Tym razem oskarżony o to, że znieważył z powodu przynależności narodowej obywatela Chin, a następnie wykrzykiwał groźby dotyczące zamachu na jego życie. Podczas interwencji policji miał też uderzyć funkcjonariusza paskiem.

Inne oskarżenia dotyczą znęcania się psychicznego nad matką, wszczynania awantur, popychania, grożenia jej śmiercią, kradzieży magnetofonu oraz zniszczenia zamka w drzwiach, co spowodowało straty tysiąca złotych (co istotne, matka Mateusza Z. zaznaczyła, że wybaczyła synowi wszystkie incydenty, do których się dopuścił i podkreśliła, że syn nigdy jej nie uderzył).

Jak tłumaczą się oskarżeni? Co widzieli świadkowie? Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu "Gazety Powiatowej".

(tk)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sasiad
Sasiad 20.02.2020, 06:50

Komentarz zablokowany

nazwisko


Pozostałe