W starej fabryce

  • 03.03.2020, 09:26
  • Źródło: Lokalna Grupa Zwiadowców Historii
W starej fabryce Piort Kutela
- Dziś to, co bardzo lubię, czyli lokalny urbex - pisze Piotr Kutela

Piotr: - To 10 km od Jelcza-Laskowic. Miłocice Małe, opuszczony zakład. Ostatni mój zwiad teren byłego Przedsiębiorstwa Bakutil większość z nas wie o co chodzi.
W ciągu 15 lat odwiedziłem to miejsce parę razy i za każdym razem był dreszczyk i miałem skojarzenie z pewnym miejscem na Ukrainie. Czarnobyl. Najbardziej na mnie robi wrażenie 40-metrowy komin, po za tym dużo budynków, które służyły pewnie za garaże, jest rampa, hale jak z horroru. Muszę wybrać się kiedyś nocą i posłuchać wiatru w opuszczonych budynkach. Zdjęcia zrobiłem w lutym, przy okazji poznałem świetną ekipę z ASG, którą serdecznie pozdrawiam. Zapraszam do obejrzenia miejsca, które jest 12 minut drogi od Jelcza-Laskowic.

Zwiadowcy komentują: - Ponoć trafił tam kiedyś słoń z wrocławskiego zoo. I ludziska się zeszły, bo każdy chciał go zobaczyć. Jeszcze do niedawna rożna do wypalania tłuszczu stały. Miejsce klimatyczne jednak też niebezpieczne.

- W jakim celu ten słoń?

- Utylizacyjnym.

- Pamiętam ten intensywny zapach z tych zakładów, lata 80.

- Ostatnio wybrałem się tam w nocy z kolegą, wtedy robi jeszcze większe wrażenie ale trzeba dokładnie patrzyć pod nogi, żeby nie wpaść do odkrytych włazów.

 

 

Źródło: Lokalna Grupa Zwiadowców Historii

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe