Kawał historii uratowaliśmy

  • 13.03.2020, 13:19
  • Źródło: Lokalna Grupa Zwiadowców Historii
Kawał historii uratowaliśmy
Piotr Kutela: - Fünfteichen - za tą ścianą kawał historii, którą uratowaliśmy. Nowa ekspozycja, która powstała pod patronatem burmistrza Jelcza Laskowic, ogrom pracy Pana Waldka i jego żony Elżbiety, i nasza - wszystko po to, żeby przekazać następnemu pokoleniu. Niech Pamięć O Nich Nigdy Nie Przeminie

Na jednym zdjęciu kopia napisu, który wisiał nad bramą byłego niemieckiego obozu pracy AL FÜNFTEICHEN, a który wykonał nasz przyjaciel Michał.
Napisy powstały dwa - jeden umieściliśmy na naszym pomniku poświęcony więźniom. Skąd wiemy, że tak wyglądał napis - litery z napisu zostały znalezione na terenie obozu w latach 2000.
I taka prośba do Was wszystkich - jeśli posiadacie jakąkolwiek wiedzę, posiadacie przedmioty związane z tym obozem, prosimy o kontakt z naszą grupą.
Lepiej to wszystko prezentuje się w gablotach Izby Historii Marki Jelcz, niż w szufladach.
I "nocne" zdjęcie - to drogowskazy, które zrobiła nam firma Revolio z Jelcza-Laskowic, której bardzo dziękujemy.
Z Michałem umieściliśmy je w różnych miejscach, dzięki temu traficie w miejsce naszej tablicy i terenu byłego obozu AL Fünfteichen.

Pozdrawiamy
Lokalna Grupa Zwiadowców Historii ?

Źródło: Lokalna Grupa Zwiadowców Historii

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe