LIST DO REDAKCJI: - Zdalna nauka obowiązkowa, ale jak? Troje dzieci, a w domu jeden komputer!

  • 20.03.2020, 11:33
  • TuOlawa JK
LIST DO REDAKCJI: - Zdalna nauka obowiązkowa, ale jak? Troje dzieci, a w domu jeden komputer!
- Podobno minister edukacji Dariusz Piontkowski już gdzieś zapowiedział wprowadzenie przepisów na temat obowiązku zdalnej nauki w czasie obecnej przerwy w pracy - napisała do redakcji matka trojga uczniów. - Nauczyciele mają wystawiać oceny on-line, sprawdzać obecność itp. Niby jak to mam robić, jeśli mam trójkę dzieci w wieku szkolnym, a tylko jeden komputer? Drugie dziecko ma tablet, ale tam nie można pisać, zresztą ja się na tym nie znam, więc nie dam sobie rady, a mieszkam sama. Jestem tu słaba, bo nie obsługuję tych programów komputerowych. A tu słyszę, że to ma potrwać dłużej, nawet do połowy kwietnia, albo jeszcze dalej.

Niby jak mam sobie poradzić. Na dodatek mamy dość slaby internet, bo mnie nie stać. Ponieważ nie można wychodzić z domu, nie bardzo wiem, jak sobie radzą inne mamy w takiej sytuacji. Ktoś pomaga? Przyjdzie ktoś ze szkoły, pożyczy komputer?   

Co wy na ten list? A może już wiecie, jak rozwiązać kłopot rodziny, która ma jeden komputer, a oboje rodzice już zdalnie pracują, więc dzieci nie bardzo mają szansę na dostęp do sieci?

TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
🦉
🦉 22.03.2020, 10:15
Jestem nauczycielką i mam 13 -letni komputer bez offica i kamerki. Puki co wysyłam zadania z Librusa i odbieram na prywatnej poczcie bo uczniowie nie mają możliwości podpięcia informacji zwrotnej do Librusa. Jak dostanę odpowiedni sprzęt mogę zbierać klasę i nauczać on-line 😉 Nie stać mnie na nowy komputer.
anonim
anonim 22.03.2020, 14:15
Akurat jesteś nauczycielką, bo ktoś uwierzy. Jeszcze nie spotkałem nauczycielki, która popełnia podstawowe błędy ortograficzne.
Oświata
Oświata 22.03.2020, 12:11
Ortografia się kłania "p. uczycielko".
rodzic
rodzic 22.03.2020, 11:44
"Puki co"... mam nadzieję, że nie uczysz j.polskiego.
Maya
Maya 22.03.2020, 09:35
Dodam, ze mam ten sam problem, a jestem.
..nauczycielem!
Mama
Mama 22.03.2020, 09:23
Ludzie wszystko mamy dzieciom za 500+ kupic?????Ja swoje dzieci wysylam na dodatkowe lekcje angielskiego i taneczne ostatnio odkladalam z tego na remont pokoju mam jesze na wakacje dołożyć...bo tak wszyscy uważają ze to tak duzo....ludzie szkoda wam tego 500....to jest super pomoc ale na wszystko nie wystarczy...
Mama
Mama 22.03.2020, 09:09
Szkoda ,że nikt nie myślał o naszych dzieciach, że się nie uczą jak był strajk nauczycieli. A dzieciaki były w domu ponad miesiąc. I rodzice też musieli zorganizować opiekę.
"""
""" 22.03.2020, 14:56
Szanowna mamo!Jeżeli problemem jest opieka nad dziećmi,to nie należało starać się o dzieci. Przesadą jest ,że strajk trwał miesiąc, trwał trzy tygodnie.
Maya
Maya 22.03.2020, 09:32
Wiec i teraz niech się same uczą. Przeciez nauczyciele wam nie są potrzebni. Przy okazji- nauczyciele tez maja dzieci i tez czasami trójkę i jeden komputer.
Oławianki
Oławianki 22.03.2020, 08:37
W dzisiejszych czasach każde dziecko powinno mieć swój komputer przecież jest 500 plus dodatki do wyprawki szkolnej... Szkoda słów....żadne rozwiązanie nie będzie dobre bo i tak nie dogodzi się wszystkim...
T
T 22.03.2020, 10:01
Widać ze nie masz dziecka i nie orietujesz się ile kosztują korepetycje i ogólnie edukacja. Mam komputer w domu prawie 20 letni. Do podstawowych potrzeb ale jeszcze w systemie xp. A wiadomo xp. Nie ma już wsparcia i aktualizacji. Nie da rady prowadzić na nim lekcji przez net. Pozdrawiam
Babcia
Babcia 22.03.2020, 06:43
Moja wnuczka ma uszkodzony komputer nie ma na czym pracować rodzice biedni niezbyt rozeznani w obsłudze komputera dziecko samo sobie też niezbyt radzi 1 kl sp i jak temu zaradzić może nauczyciele powinni kserować zadawane zadania i szkoła powinna dostarczać dzieciom do domu
222
222 22.03.2020, 14:59
Ciekawe, nauczyciel ma kserować, aniby dlaczego ma jeszcze dopłacać z własnej kieszeni, oni też maja dzieci z potrzebami.
Oj tam
Oj tam 20.03.2020, 21:40
Mała a gdzie ona teraz ma kupić tego kompa z 500+ jak sklepy zamknięte? Sama boisz się i$ć do spożywczaka żeby się nie zarazić a co ona ma zrobić? Zostawić dzieci same w domu i iść szukać lapka na mieście?
Niezaradna technicznie i tyle, wystarczy pismo do wychowawców każdego dziecka z wytłumaczeniem. Chociaż teraz z telefonu można zdalnie się uczyć
Osoba pracująca.
Osoba pracująca. 22.03.2020, 13:34
Można kupić w e- commerce. Dostarczą do domu.
Darek
Darek 20.03.2020, 13:07
Kobieto trochę ogar, dostajesz 1500 zł plus wyprawki i nie stać cię na internet za 100zl no brak i cierpliwości. Wszystko tylko pomóż daj, bo państwo tak nauczyło.
Emilka
Emilka 22.03.2020, 02:07
Moze ty s....sz kasa ale nie wszyscy trochę szacunku do ludzi chłopie bo kiedyś ktoś ciebie tak potraktuje naprawdę troche empatii bo tacy ludzie jak ty nie powinni mieć prawa głosu pewnie zaraz mnie zaczniesz hejtowac ale taka prawda zero empatii :))
ja
ja 20.03.2020, 16:47
Pamietaj człowieku że ludzie zarabiają czasami 2000.
Oławianka
Oławianka 20.03.2020, 12:34
Czytam te komentarze, czy tutaj, czy na fb.. Jestem załamana postawą ludzką. Dostaje 500+, więc niech kupi dzieciom laptop? Naprawdę? Zamiast starać się pomóc to wypisujecie obelgi, hejt. Tak to jest hejt. Nie macie życia prywatnego, że musicie obrażać kobietę w potrzebie? Obyście wy nigdy nie byli w takiej sytuacji. Mamy ciężkie czasy. Zamiast hajtowac, pójdź i pomóż. Karma wraca, więc hejterze i do Ciebie to wróci :*
Maria
Maria 20.03.2020, 12:33
Prośba do nauczycieli: ograniczcie troche wysylany material do dzieci, 3-4 przedmioty w ciagu dnia i mozna sie pogubic. Sama jestem nauczycielem i wiem ze latwo sie nam wysyla, gorzej maja dzieci z realizacja, tym bardziej ze mogą wystapic problemy techniczne.
Matka
Matka 20.03.2020, 12:19
Wystarczy zachować zdrowy rozsądek. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Wszystkim jest ( i będzie) trudno. Niestety. Gdy dzieci chorują też muszą nadrobić zaległości. Trochę dobrej woli z obu stron i bie powinno być problemu.
Ewa
Ewa 20.03.2020, 11:56
Rodzice nie wiedzą jak sobie poradzić, ale nauczyciele też :( Studia podyplomowe z tego typu nauczania trwają rok, a minister chce, żebyśmy tym zajmowali się, bez żadnego przygotowania i sprzętu.
mała
mała 20.03.2020, 11:53
Matko czy nie ma innych problemów ? proszę sobie kupić za +500 kolejny komputer - naprawdę w obliczu tego co się dzieje teraz , że często zastanawiam się jak iść na zakupy żeby nie zarazić siebie i przy okazji najbliższyc, Pani ma taki problem ?
zawsze może byc tak że dwójka dzieci nie dostanie promocji do kolejnej klasy - to już taka ironia przepraszam ale nie mogłam sobie darować

Pozostałe