Oddali diety na zakup sprzętu. Czy nasi radni też powinni?

  • 22.03.2020, 13:25 (aktualizacja 23.03.2020, 09:23)
  • TuOlawa (AH)
Oddali diety na zakup sprzętu. Czy nasi radni też powinni? Zdjęcie ilustracyjne
- Bardzo dobra inicjatywa - pisze pan Sebastian z Oławy i pyta. - Czy nasi radni z miasta oraz powiatu i gminy też są w stanie dokonać takiego czynu?

Pan Sebastian chwali zachowanie bytowskich radnych, którzy za swoje diety kupili sprzęt, który ma pomóc służbom medycznym w walce z kornawirusem.

O akcji pisze portal naszemiasto.pl.Oto fragment: - Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby postąpić inaczej. Każdy z nas może zostać zarażony. To też nasz ukłon w stronę personelu medycznego. Musimy im pomóc – mówi Sylwester Owśnicki, radny rady powiatu bytowskiego i jednocześnie apeluje: - Jedna osoba może rzeczywiście niewiele zdziałać, ale gdyby tak każdy radny za swoją dietę kupił niezbędny do ochrony personelu medycznego sprzęt, to byłoby naprawdę dobrze. Liczę na to, że inni radni pójdą w nasze ślady – dodaje Owśnicki.

Zgromadzony sprzęt trafił już do ośrodków zdrowia, stacji pogotowia i szpitali. Więcej o akcji: TUTAJ

A jak uważają nasi Czytelnicy? Czy według was radni powinni przeznaczyć diety na zakup np. maseczek i środków dezynfekujących dla szpitala w Oławie?

 

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olek
Olek 22.03.2020, 18:56
Pamietamy bale charytatywne na których sami zarabiali , a jakieś grosze przekazywali !
Anna
Anna 22.03.2020, 18:52
To nie są ich prywatne pieniądze ,ale nasze !! Diety dostaja na cele ważne a nie imprezewanie i sprawianie prezentow swoim dzieciom ,wczasy w hotelach!
OFE i emerytura 67
OFE i emerytura 67 22.03.2020, 17:18
Platfusy z mlekiem osła wyssali chciwość do cudzych pieniędzy. Trzeba było rządzić jak należy, to teraz mielibyście do dyspozycji budżet państwa i samorządu.
heniek
heniek 22.03.2020, 18:59
a ty pis-iorze co wyssałeś z mlekiem osła?
Anonim
Anonim 22.03.2020, 16:40
Ja już solidaryzujac się z potrzebujacymi oddawalem odzież do PCK to PIS zweszyl interes i pieniądze z jej sprzedaży przeznaczył na kampanię polityków PIS
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.03.2020, 16:33
Już widzę jak PIS i spółka oddają diety, przecież państwo radzi sobie z wirusem. Uroczystości smoleńskie siw jeszcze zrobi, mo bo przeciez dramatu w kraju nie ma. Niech zadzwonią do Dudy jak tu był niedawno i niech przyjedzie znowu na syrenach w obstawie do Brezdenia i przywiezie wagon maseczek, płynów i reformatorów. A co nie stac go, przecież wygłasza oredzia ze wszyztko jest ok 🤮
Oławianin.
Oławianin. 22.03.2020, 15:19
Przy następnych wyborach warto każdego rozliczyć i właściwie podziękować za działania w okresie pandemii. Wstydem dla całego Rządu Polskiego jest, aby pielęgniarki, lekarze apelowali o podstawowy sprzęt typu maseczki czy płyny dezynfekujące. Jednak nie czas na żale, przepychanki... Czas się zjednoczyć i wspierać aby ratować ludzkie życie!
xxx
xxx 22.03.2020, 14:33
Widzę,że każdy lekką rączką wydaje finanse innych. Może skierujmy inaczej pytanie.Czy mieszkańcy naszego miasta powinni sięgnąć do swych kieszeni i solidarnie opłacić sprzęt dla państwowej służby zdrowia?
Dyrektor Krzyś
Dyrektor Krzyś 22.03.2020, 15:44
Uuuuu widzę styl prowadzenia dyskusji Pani Kidawy udzielił sie naszym regionalnym ,,łonabi" politykom . Rączka do góry kto się założy że pacynki Romana - które już odmawiają wykonywania obowiązków radnego za nic nie oddadzą diet ??
Rak
Rak 22.03.2020, 15:00
To właśnie obywatele opłacają całą służbę zdrowia- płacą podatki , składki zdrowotne.
zzz
zzz 22.03.2020, 15:15
Zgadza się , dlaczego wiec ządać od obywateli zrzekania się pieniędzy dla państwowej służby zdrowia.
kz
kz 22.03.2020, 15:05
Tak wszyscy obywatele,dlaczego wiec, od niektórych wymaga sie,zeby prywatne pieniadze wpłacali, czy po to zeby ci , którzy rządzą ,mogli sobie wypłacać nagrody?

Pozostałe