Pani Halina i jej mąż przekonali się, że w pobliżu są dobrzy ludzie!

  • 25.03.2020, 13:57
  • TuOlawa (AH)
Pani Halina i jej mąż przekonali się, że w pobliżu są dobrzy ludzie! Fot. arch. strzelców
To kolejny dzień akcji strzelców z Jelcza-Laskowic. Wielkie brawa dla chłopaków, to co robią jest niezwykłe. Starsi ludzie są im niezmiernie wdzięczni. To nie tylko zrobienie zakupów, ale też rozmowa, której teraz niektórzy tak bardzo potrzebują

- To kolejny dzień pomagania - pisze Dawid Wroniak. - Na zdjęciu Pani Halina Rencz z mężem Adamem, który jest po dwóch udarach oraz małym wypadku, ma problemy z dotarciem do szpitala, ponieważ wszędzie trudno się dostać. Pani Halina z kolei ma przymiażdżone kolano i chodzi o kulach bądź z wózkiem. Zrobiliśmy im duże zakupy na parę tygodni, porozmawialiśmy o ich przynależności do Członków Grupy Represjonowanych Osób przez III Rzeszę. Chcieli nam podziękować pieniędzmi - ale odmówiliśmy, bo robimy to za darmo dla wszystkich. Wystarczy uśmiech, dziękuję i tyle.

***

Przypominamy, że strzelcy cały czas pomagają!

W myśl zasady "Na strzelca można zawsze liczyć" oraz przysięgi, którą składamy - nasza organizacja oferuje pomoc osobom starszym lub potrzebującym w robieniu zakupów. Jak wszyscy wiemy koronawirus jest szczególnie groźny dla osób starszych lub przewlekle chorych. Z tego powodu powinny przesiadywać w domach i ograniczyć wyjścia. Jeżeli masz dziadków, rodziców - albo sąsiadów, którzy potrzebują pomocy - napisz do nas, lub zadzwoń. Postaramy się pomóc każdej osobie na terenie naszej gminy.

Numer kontaktowy: 732705348

 

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe