Szycie idzie pełną parą!

  • 25.03.2020, 14:03
  • TuOlawa JK
Szycie idzie pełną parą!
Na zdjęciu część maseczek, które grupa mieszkanek powiatu uszyła dzisiaj. Starostwo Powiatowe w Oławie zadeklarowało im pomoc finansową na zakup potrzebnych materiałów

Za pomocą mediów społecznościowych zaapelowały o dostarczanie im materiałów i jest odzew. Mają już z czego szyć, więc szyją. 

- Od pewnego czasu bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych i na różne sposoby staramy się wesprzeć potrzebujących - mówił nam dwa dni temu Artur Piotrowski, koordynator 12-osobowej grupy przyjaciół z Oławy i gminy Oława, których nakręca pomaganie. - Uznaliśmy, że w obecnej sytuacji też nie możemy siedzieć bezczynnie i tak narodził się pomysł szycia maseczek ochronnych, których - jak słyszymy - ciągle brakuje.

- Tak w skrócie, to chcemy kontynuować dzieło Eli Wojdyły - mówi jedna z dziewczyn. - A są wśród nas dwie nauczycielki, jest pracownik administracji szkoły, księgowa, przedsiębiorca, jest nawet dziewczyna chora na raka, która w przerwach miedzy chemią dla siebie chce pomagać innymi...

 

TuOlawa JK

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oławianka
oławianka 25.03.2020, 15:57
Musimy zdawać sobie obecnie w dobie pandemii koronawirusa, że używając takie też na zewnątrz maseczki nie wolno nam wnosić ich do mieszkania, bo to "bomba wirusowa", ona gromadzi wirusy i inne bakteria na swojej powierzchni, powinna być natychmiast wyrzucona przed wejsciem, jeżeli chcemy chronić siebie i swoją rodzinę. Maseczkę powinni nosić osoby, które kaszlą, kichają i nie są objęte kwarantanną. Każda maseczka taka to jednorazowy użytek a do tego bez atestu, nie wolno jej prać tylko wyrzucać. Personel medyczny i pomocniczy nie powinien ich używać w pracy. A Starosta niech przeznaczy pomoc finansową na zakup maseczek z atestem i dostarczy wszystkim pracownikom szpitala, na SOR, na oddziały szpitalne, laboratoria, bo ich nigdy w obecnej sytuacji nie jest za dużo.
Na dyżurach powinni wymieniać co 3 godziny aby nie rozsiewać to co na nich się zgromadziło.

Pozostałe