Dlaczego sanepid nie przekazuje informacji? Przecież tu nie chodzi o namiary tej osoby!

  • 26.03.2020, 13:45 (aktualizacja 26.03.2020, 14:23)
  • TuOlawa (AH)
Dlaczego sanepid nie przekazuje informacji? Przecież tu nie chodzi o namiary tej osoby!
Pan Sebastian jest zbulwersowany tym, że oławski sanepid odmawia udzielania informacji, które jego zdaniem mogą być niezwykle istotne dla wielu mieszkańców. - Tu nikt nie prosi o namiary tej osoby, a o czas kiedy, przebywała w tych sklepach! - pisze zdenerwowany

Mieszkaniec odnosi się do informacji o zakażonej kobiecie, która robiła zakupy w oławskich marketach (Biedronka i Rossmann) - pisaliśmy o tym TUTAJ

- I teraz nie rozumiem, dlaczego sanepid nie przekazał naszej oławskiej prasie tej informacji, gdzie i kiedy to dokładnie było?! - pisze Sebastian.
- Sam byłem w sobotę w dwóch sklepach po zakupy. Zadzwoniłem do sanepidu, aby podali godzinę mniej więcej, aby siebie wykluczyć. Niestety, nie podano mi tej informacji, bo rzekomo przez telefon nie mogą i w ogóle takich informacji się nie udziela.
To jest chore, ponieważ jakby każdy z nas wiedział, jaki to był czas, to można uniknąć wszelkiego rodzaju paniki, domysłów i kłopotów. Ja mam w domu małe dziecko i osobę z grupy wysokiego ryzyka. Muszę mieć dokładne informację, czy przez przypadek ta Pani nie stała ze mną w kolejce, czy mnie nie dotykała itp.

Może wam się uda coś uzyskać, bo to, co się robi, to jakaś paranoja i kpina z ludzi. Tu nikt nie prosi o namiary tej osoby, a o czas, kiedy przebywała w tych sklepach!

Wysłaliśmy dziś pytania do oławskiego sanepidu (publikujemy je poniżej), nie uzyskaliśmy odpowiedzi na te, o których wspomina Pan Sebastian, wysłaliśmy więc pytania ponownie...

Wysłaliśmy w tej sprawie pytania do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej:

1. Czy to prawda, że kobieta zakażona koronawirusem robiła zakupu w Biedronce i w Rossmanie. Jeśli tak, to o które konkretnie sklepy chodzi?
2. W jakich godzinach były robione owe zakupy i czy klienci, którzy mogli w tym czasie przebywać w wyżej wymienionych sklepach, powinni się do Państwa zgłosić?
3. Ilu pracowników sklepów poddano kwarantannie?
4. Czy oprócz Biedronki i Rossmana, zakażona robiła także zakupy w innych miejscach?
5. Z jakiej miejscowości pochodzi zakażona?
 
W odpowiedzi otrzymaliśmy: - Osoba, która odwiedziła wymienione przez Pana sklepy, nie przebywała wówczas w kwarantannie ze względu na fakt, iż badania na obecność koronawirusa zostały u niej przeprowadzone w kolejnych dniach, nie była więc ona świadoma tego, że jest zarażona. Jest ona mieszkanką powiatu oławskiego. Osoby, z którymi kontaktowała się ta Pani (około 50 osób), zostały objęte kwarantanną i będą od nich pobrane wymazy w kierunku koronawirusa.
 
Ponowiliśmy prośbę o kluczową z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców informację kiedy, w jakich godzinach i w których konkretnie sklepach ta osoba robiła zakupy. Czekamy na odpowiedź, gdy tylko ją uzyskamy, niezwłocznie o tym poinformujemy. 

 

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leon
Leon 26.03.2020, 22:16
No cóż, każdy orze jak może. W aptece, przy Kauflandzie sprzedają płyn odkażający o nazwie acti sept w cenie 35 zł za 50 ml (700 zł/l). Pani aptekarka nie informuje kupującego, że jest to płyn antybakteryjny i na wirusy działa podobnie, jak woda święcona. Natomiast klient, po przyjściu do domu i przeczytaniu opisu produktu, dowiaduje się, że:
- hamuje rozwój bakterii
- oczyszcza i pielęgnuje
- regeneruje podrażnioną skórę
- delikatny, nie piecze i nie szczypie
- hipoalergiczny, bezbarwny i bezzapachowy
Mam pytanie do właścicieli tej apteki: czy na prawdę o to chodzi w walce z tą epidemią?
Lekarka mieszkanka Oławy
Lekarka mieszkanka Oławy 26.03.2020, 16:53
Drodzy mieszkańcy Oławy i okolic!
Zachowajcie ostrożność oraz rozsądek. Na zakupy proszę wychodzić jedynie w absolutnej konieczności, celem zakupu podstawowych produktów. Wyjście z domu ograniczcie do minimum. To nie czas na przechadzki po sklepach. Tu chodzi o życie Wasze i Waszych bliskich. Każdą osobę należy traktować jako potencjalnie zakaźną! Dlatego należy ograniczać kontakty z innymi ludźmi czyli zostać w domu!
Anna
Anna 26.03.2020, 15:55
To nie tylko sklepy ,również tam gdzie mieszka ,jeśli w bloku to katastrofa!!Klatka schodowa itp.wszędzie zarazki !Oczekujemy informacji !
Ludwik
Ludwik 26.03.2020, 15:01
Śmierdząca sprawa, albo inaczej, czy każdy może się przetestować. Co się tutaj ukrywa?

Pozostałe