Kupili dla nas respiratory!

  • 26.03.2020, 17:54 (aktualizacja 27.03.2020, 09:22)
  • TuOlawa JK
Kupili dla nas respiratory!
To bardzo dobra wiadomość - będzie lepszy sprzęt do walki z koronawirusem. Kilka prywatnych osób z Oławy i powiatu oławskiego wydało około pół miliona złotych na respiratory najwyższej klasy do szpitala powiatowego

Szpital w Oławie ma na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej sześć miejsc respiratorowych. Cztery są obsadzone respiratorami z najwyższej półki, dwa - innymi, nieco starszej generacji, nie mogą one spełniać wymogów COVID-19, czyli nie mogą służyć pacjentom o tym profilu chorobowym - zakażonym koronawirusem.

Zakup nowych respiratorów jest możliwy dzięki prywatnym sponsorom, ludziom dobrego serca, których oławski kardiolog kliniczny Jakub Wilczyński, kierownik nocnej i świątecznej pomocy w naszym szpitalu, zrzeszył na potrzeby zorganizowania oławskiego szpitala na takim poziomie, jakim dysponują szpitale wojewódzkie i szpitale w dużych miastach, by był on wyposażony w sprzęt naprawdę z górnej półki. 

Dwa respiratory już kupiono, trzeci jest zamówiony. Wszystkie z rekomendacją na COVID-19. Do tego dojdzie kilka urządzeń wspomagających po zejściu z respiratora lub przed wejściem na respiratoterapię.

- To bardzo ważne, bo zabezpieczając pacjenta przedrespiratoterapią jesteśmy w stanie uchronić go przed wejściem na respirator, czyli przed wejściem na oddech wspomagany - mówi kardiolog Wilczyński. - A to jest szalenie ważne z punktu widzenia klinicznego. Doktor Wojciech Mielnicki, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii jest ze mną w stałym kontakcie i to w naszym wspólnym interesie jest to, abyśmy jak najwięcej pacjentów przechwycili w fazie przedrespiratorowej i wyleczyli ich lub przechwycili na oddział wewnętrzny. Aby to było możliwe będziemy teraz mieć wszystkie sześć respiratorów naprawdę z najwyższej półki. To, co możemy w tym szpitalu zrobić obecnie, będzie maksymalnie wykorzystane.

Sponsorzy mieli tylko jeden warunek - sprzęt pozostanie w gestii naszego szpitala powiatowego i będzie służył mieszkańcom powiatu oławskiego. Jeden respirator kosztuje około 100 tys. zł brutto, a każde z urządzeń wspomagających z osprzętem to wydatek rzędu 20 tys. zł.

Wśród sponsorów są m.in. Irek Markowski, z którym dużą rozmowę niedawno opublikowała "Gazeta Powiatowa", firma Wena, Artur Hryszkiewicz, Browar PROBUS, a także kardiolog Jakub Wilczyński.

TuOlawa JK

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 29.03.2020, 21:08
... a jaki to kardiolog kliniczny?
Bater79
Bater79 27.03.2020, 12:10
No w końcu Jurek jakiś,ochłap naszej kasy,rzucił,a dlaczego naszej? Bo, te spędy idą z naszych podatków.Tak, te respiratory są użyczone szpitalowi. Do tych, co nie umieją liczyć,ile kasy poszedł by na nasz szpital jakbyśmy,zbierali tyle lat co Wośp.
I teraz pytanie do tych, którzy twierdzą,że fundacja nie może zmienić celu zbiórki publicznej czyli przekazać pieniędzy np:na osobę której,leczenie dużo kosztuje.
Do tych ,którzy myślą,że w Polsce tylko PiS rządził.Od początku lat 90 tych,W służbie zdrowia było nie najlepiej, a widząc,co teraz się dzieje na świecie nie jest,aż tak tragicznie
Ala
Ala 27.03.2020, 22:46
Proszę Księdza, wystarczy tej kompromitacji!
Dr
Dr 27.03.2020, 19:56
Panie Bartek79 nie wrzucaj do puszki WOŚP i się nie podniecaj a w zasadzie pewnie nigdy nic nie wrzuciłeś więc nie rozumiem o co Ci chodzi? Zbiórka orkiestry jest dobrowolna.... pokaż mi lekarza który nie jest wdzięczny za tą akcje albo szpital w którym nie ma sprzętu kupionego przez orkiestrę na którą dobrowolnie się zrzucamy w przeciwieństwie do obowiązkowych podatków.
Leon
Leon 27.03.2020, 11:56
Nie, żebym nie doceniał gestu tych ludzi, ale respiratory są potrzebne w przypadku najcięższych stadiów koronawirusa, gdy chory nie może już sam oddychać. W oławskim szpitalu takich pacjentów nie ma.
asd
asd 27.03.2020, 22:48
A może tobie się kiedyś się przydadzą, kto wie.
Gość
Gość 27.03.2020, 11:29
Brawo! Piękny i jak najbardziej na czasie gest.
Kiki
Kiki 27.03.2020, 00:39
W Oława 24 wspomnieli również o sponsorze CNC Jurczak
..... , tu Go nie widać.
Lol
Lol 26.03.2020, 22:31
Tomek z Weny jak zawsze ogromne serce i wsparcie z jego strony...Dziękujemy....!!!!!!!!
Tadeusz
Tadeusz 26.03.2020, 20:47
A kiedy te respiratory trafią do szpitala? Ktoś sprawdził, ile teraz czeka się na realizację zamówienia? Wg internetów ok. 6 tygodni.
Bater79
Bater79 26.03.2020, 20:12
I wielki szacun! A ja się pytam gdzie jest kur.... Jurek,gdzie.....!
Wiem ,że rozdmucham coś ale,może niektórym otworzy oczy. Zamiast,na owsiakowe spędy wydawać publiczną kasę to ciekawe ile sprzętu by było (zostało)w naszym szpitalu,przez te lata kwestowania? I teraz na poważnie gdzie jest J.Owsiak? Coś ostatnio tylko wolontariuszy prosił...I cisza. Nie piszcie,że nie może bo może zmienić cel fundacji .Siedzi cicho i pilnuje cha cha....
MonaMI
MonaMI 29.03.2020, 11:37
Nie mi się z tobą gadać człowieku po prostu się zamknij!!!!
jesteś
jesteś 27.03.2020, 10:31
bez rozumu czy z PiSu?
Janek
Janek 27.03.2020, 07:05
Szanowny Panie 80% respiratorów w polskich szpitalach kupił WOŚP 😀 proponuje wycieczkę nawet do naszego szpitala i sprawdzenie na ilu sprzętach jest serduszko... Stosunkowo udanego dnia i nocy bo chyby tego ostatnio Ci tego brakuje
Książę Małżonek
Książę Małżonek 30.03.2020, 14:11
Na żadnym.
Iblis
Iblis 26.03.2020, 21:25
Wejdź na profil WOŚPu bądź Jurka na fejsie i przeczytaj o tym jaką czarną robotę za ministerstwo odwala nawet w tym momencie. Wystarczy sprawdzić zamiast siać ferment ;]
Racjonalny
Racjonalny 26.03.2020, 20:54
Kretyn!!! Lepiej powiedz gdzie jest Jarek.... 3/4 repiratorow w naszy kraju kupiła do tej pory orkiestra.
Zorro
Zorro 26.03.2020, 20:40
Jurek razem zWOSP kilka dni temu przekazał 20 mln zł na walke z wirusem..zanim skrytykujesz..doczytaj albo swiadomie nie wprowadzaj w bład.. a teraz powiedz ile na walke z wirusem przekazał kosciól katolicki do ktorego biegasz co niedziela..
Inspirator dla Kichawy
Inspirator dla Kichawy 26.03.2020, 21:01
A ile Owsiak wziął, żeby później "dać" te 20 mln?
Anna
Anna 28.03.2020, 06:43
W każdym normalnym kraju szanuje sie ludzi z inicjatywą, pomysłem i chęcią pomagania innym. Tylko tu jak ktoś coś zrobi i ma sukces to staje się celem dla tych co sami nie potrafią. Gdyby tak popatrzeć na Jurka jak na prezesa firmy i jego wynagrodzenie powiązać z przychodem to ile powinien zarabiać? A czy zdajesz sobie sprawę ile on pracuje? Ile godzin musi byc dostepny. Jak bardzo jego życie prywatne i rodzinne jest uzależnione od jego działalności ? Nie zrozumiem nigdy jak można jednocześnie popierać rozdawnictwo " bo komuś sie należy " i hejtować ludzi którzy ciezko pracują, dają coś od siebie innym ale już jak dostają wynagrodzenie za pracę to jest źle. Wg niektorych Owsiak to "złodziej" bo ma pensję ale nie mają pretensji że ksiądz za krzewienie wiary i napedzanie dzieci i rodziców do kościoła bierze pensję od państwa
wer
wer 27.03.2020, 22:51
Nikt nam nie wmówi , że " białe jest białe a czarne jest czarne", patafianie z PiSu.
ktoś
ktoś 27.03.2020, 10:35
żaden argument nie dociera do takich zatwardziałych, betonowych PiS-owców jak ty. Ty może wikarym albo proboszczem jesteś?
zorro
zorro 26.03.2020, 21:23
na pewno mniej niz wział kosciól.. ktory teraz nie dał nic..no ale nic nie poradzimy na wyprane głowy
Polak_mały
Polak_mały 26.03.2020, 20:03
Super !
Ale mam ważne pytanie: czyli teraz na cały powiat oławski liczący ok.75 tyś. mieszkańców ile będzie respiratorów ? A drugie : czy nie myślicie że TVP z tych 2 mld. też mogłaby dorzucić się do zakupu choćby jednego ? Ok! Rozumiem... nieśmieszny żart ;)))
oławianka
oławianka 26.03.2020, 19:36
Mieszkanka Oławy, pielęgniarka na emeryturze- dziękuję za tak wspaniałą pomoc dla naszego szpitala niezbędną dla pacjentów w czasie pandemii.
dmarkuse
dmarkuse 26.03.2020, 18:36
Dziękujemy!
Wielki szacun i pokłony!!!
Ewa
Ewa 26.03.2020, 18:29
To piękny gest.Duży ukłon w stronę ludzi o wielkim sercu.
Tomek
Tomek 26.03.2020, 18:13
Brawo !!Może tak burmistrz , wójt, starosta i inni radni też zrezygnują ze swoich diet ,nagród, premi i przekażą pieniądze na szpital !!Przecież oni pracy nie stracą !!!Mają szanse sie wykazać !!
aaa
aaa 27.03.2020, 16:03
Dlaczego zawsze sięgacie do cudzych portfeli, płacimy podatki, na zdrowotne i jeszcze każdy uważa ,ze inni powinni dodatkowo płacić.Może powie pan ile dał, dobrowolnie, nie przymuszany przez nikogo.

Pozostałe