Straż pożarna i pogotowie w szkole. Co się stało?

  • 29.04.2019, 11:43
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Straż pożarna i pogotowie w szkole. Co się stało?
Około godz. 11.30 powiadomiono służby ratunkowe, aby interweniowały w Szkole Podstawowej nr 3 w Jelczu-Laskowicach przy ulicy Prusa. Z wstępnych informacji wynika, że uczniowie rozpylili prawdopodobnie gaz pieprzowy. Na miejscu są strażacy z Oławy i Jelcza-Laskowic. W drodze jest pogotowie ratunkowe i grupa chemiczna z Wrocławia. Kilkoro uczniów ma objawy zatrucia gazem, m.in. zawroty głowy. * AKTUALIZACJA godz. 12.20 - Poszkodowane są 23 osoby, mają mdłości, zawroty i bóle głowy. Do momentu dotarcia na miejsce pogotowia, pomocy udzielali strażacy, na miejscu są dwie karetki. Strażacy wciąż wspierają działania pogotowia, ponieważ posiadają aparaty z tlenem, który podają uczniom. Do rozpylenia gazu przyznało się dwóch uczniów z siódmej klasy.    
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wszyscy się uczymy.
Wszyscy się uczymy. 30.04.2019, 09:08
Mają butle tlenowe z tlenem medycznym w zestawach R1. Służą do tlenoterapii biernej lub czynnej. Aparaty ochrony dróg oddechowych dla strażaków powiedzmy przed dymem są jak najbardziej na sprężone powietrze.
G
G 29.04.2019, 13:01
strażacy raczej aparatów z tlenem nie mają, tylko ze sprężonym powietrzem
Rafał
Rafał 29.04.2019, 14:25
Mózg masz sprężony...

Pozostałe