Uważaj przy bankomacie! Zablokują twoje pieniądza, a po chwili ukradną!

  • 26.04.2019, 13:42
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Uważaj przy bankomacie! Zablokują twoje pieniądza, a po chwili ukradną!
Na Dolnym Śląsku w ostatnich dniach doszło do kilku przypadków wyłudzenia pieniędzy przy użyciu nakładek na bankomaty. Złodzieje zmodyfikowali urządzenia w taki sposób, by nie wydawały pieniędzy. Następnie czekali, aż pojawi się chętny do wybrania gotówki z bankomatu. Pokrzywdzeni przeprowadzali transakcję, lecz nie otrzymywali pieniędzy i po chwili, zdezorientowani odchodzili. Wtedy do akcji ruszali przestępcy, i wyciągali z bankomatu zatrzymane pieniądze. Złodzieje nie mają żadnych skrupułów w dążeniu do celu. Znajdą sposoby, by okraść nas w najmniej spodziewanych okolicznościach. Przykładem takiego działania jest modyfikacja bankomatu w taki sposób, by klientowi chcącemu podjąć swoje środki z bankomatu wydawało się, że w przypadku nie dojścia do skutku wypłaty gotówki, pieniądze w ogóle nie opuściły urządzenia, a konto nie zostało obciążone. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności przy podejmowaniu środków pieniężnych z bankomatów. Aby zmniejszyć ryzyko utraty naszych oszczędności w chwili ich wypłaty, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów dotyczących pracy i wyglądu bankomatu. Zanim wypłacimy gotówkę, powinniśmy sprawdzić, czy w miejscu, w którym wydawane są z niego środki płatnicze, nie ma doczepionych elementów wystających poza obudowę, np. w formie nakładek. Starajmy się w miarę możliwości wypłat dokonywać w bankomatach zlokalizowanych w oddziałach lub w miejscach, w których funkcjonuje stały monitoring. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących przebiegu transakcji powiadommy od razu bank. Jeżeli nabraliśmy pewności, że zostaliśmy okradzeni, skontaktujmy się z policją. Czasem niewypłacenie przez bankomat gotówki może wynikać z awarii urządzenia, jednak gdy dojdzie już do takiej sytuacji, powinniśmy bliżej przyjrzeć się jego detalom i w zależności od spostrzeżeń powiadomić instytucję finansową oraz służby. Niezależnie od tego, starajmy się na bieżąco weryfikować ilość przeprowadzanych na naszych kontach transakcji i sprawdzać, czy wszystkie z nich kojarzymy i rzeczywiście przebiegły one wedle naszej wiedzy pomyślnie. Źródło: sekcja prasowa KWP we Wrocławiu
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ola
Ola 06.05.2019, 18:25
Banki pobierają prowizje za prowadzenie konta, opłaty za karty, to może od czasu do czasu jakiś fachowiec z danego banku sprawdzi swój bankomat, ja nie muszę się na tym znać czy bankomat ma jakąś nakładkę czy nie.
Gosia
Gosia 26.04.2019, 18:48
Zgadza się. Tak zostałam pozbawiona 100 zł przy bankomacie w Oławie - sklep Intermarche rok temu. Reklamacja w banku nic nie wykazała.

Pozostałe