Autoliv i Electrolux. Są zwolnienia, ale nie 300 osób

  • 06.04.2020, 16:51
  • Żródło: https://www.opzz.org.pl/aktualnosci/kraj/zwalniaja
Autoliv i Electrolux. Są zwolnienia, ale nie 300 osób
Przez epidemię koronawirusa tysiące osób już straciło pracę! - czytamy w komunikacie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. - I to nie koniec, bo kolejne miejsca pracy są zagrożone

OPZZ dziś poinformowało, że agencja pracy tymczasowej w Oławie wypowiedziała umowy 300 pracownikom Autolivu i 300 pracownikom firmy Electrolux. Jak tylko zamieściliśmy tę informację, natychmiast odezwała się pracownica firmy Electrolux, która powiedziała, że to nieprawda! Zadzwoniliśmy, aby to sprawdzić. - Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych podało niesprawdzone informacje, nie wiemy skąd się wzięła liczba 300 osób - mówi Dominika Kosman z firmy Electrolux. - Pożegnaliśmy się ze 160 osobami, zatrudnionymi na umowach czasowych przez agencje pracy. Chcemy, żeby OPZZ sprostowało te informację.

Czekamy na stanowisko firmy Autoliv. Informacje opublikowane przez OPZZ podało też między innymi tvn24 oraz bankier.pl

AKTUALIZACJA - AUTOLIV: - W imieniu Związku Zawodowego Pracowników "Autoliv" informuję, że nie prowadzimy rozmów na temat zwolnień grupowych pracowników. Aby zapobiec zwolnieniom podpisane zostało Porozumienie w dniu 1 kwietnia 2020 pomiędzy Pracodawcą a Związkiem Zawodowym. Informacje zasięgnięte ze strony OPZZ, zostały skorygowane. Przepraszamy naszych pracowników za stres związany z tymi informacjami - Joanna Kozieł.

 

 

Źródło: https://www.opzz.org.pl/aktualnosci/kraj/zwalniaja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maniek
Maniek 07.04.2020, 15:35
Trzeba było pandemii żeby pozbyć się Ukraińców.Psuli cały rynek pracy Polakom.Przez nich nie było podwyżek albo były śmieszne.A ceny mieszkań wołały o pomstę.Teraz zobaczymy jak pracodawcy będą musieli zadbać o Polaków.Nikt po Ukraińcach płakał nie będzie a wręcz przeciwnie.
Kat
Kat 07.04.2020, 22:29
będziesz jeszcze płakać za Ukraińcami
Wacław z Oławy
Wacław z Oławy 07.04.2020, 11:44
Ja nie rozumiem wytłumaczcie mi to, dotychczas czytałem jak to źle się pracuje w tych zakładach, jaka atmosfera, jak wykorzystują pracowników, jak zakład chcieli Chińczycy postawić to zatrują nam kury i krowy. Teraz jak te same zakłady dają Wam wolność, nie chcecie tam pracować więc Was zwalniają, nie przedłużają umów obojętnie jak rozwiązują stosunek pracy to też jęki i żale jakie to złe. Wykorzystajcie to jako szansę na nowe lepsze życie. Otwierajcie swoją działalność gospodarczą, jakiś mały sklepik, można szyć maseczki, co kto umie i chce robić. Jest mały ZUS dużo udogodnień rząd daje takim rozwojowym pracownikom. Naprawdę cieszcie się z szansy jaka jest przed Wami. Zostańcie lokalnymi tygrysami biznesu i kichajcie na korporacje które płacą podatki, płaca niemałe pensje, rozwijają region a Wam i tak ciągle źle. Przejmijcie ten obowiązek na swoje barki, czy to takie trudne ? pytam się co Was tam trzyma ?
gość
gość 07.04.2020, 07:23
Jeszcze zapłaczemy za Ukraińcami
Hr
Hr 07.04.2020, 09:52
Napewno nie
gość
gość 06.04.2020, 22:38
Jakie to ma znaczenie , że ci pracownicy zatrudnieni byli przez posrednika , czy nie ? A no takie że im nie pomoże rząd wcale , zapewniam NIE BYLI TO SAMI UKRAIŃCY! , OJ ! , NIE! Co z tego ze byli zatrudnieni na śmieciowych umowach a co to już nie pracownik, człowiek ? Ciemny ludzie idz zagłosuj korespondencyjnie na dobrą zmianę , skandal!
Lola
Lola 07.04.2020, 09:00
Ale w was jest duzo jadu .Cieszcie sie ze u wladzy jest ten wysmiewany PIS a nie ta cala reszta ktora sieje tyle propagandy tylko po to zeby podjudzic ludzi .Nie macie wlasnego rozumu ,czy nie pamietacie juz ze jak oni rzadzili nie dawali szarakom nic .Oni mieli na wszystko i na osmiorniczki.A teraz myslicie ze im chodzi o nasze dobro ? NIE tylko o powrot do tego co utracili .Zacznijcie myslec!
zxc
zxc 07.04.2020, 10:04
Lola ale ty "mądry" jesteś ,działaczu Pisowski.
Jasiu
Jasiu 06.04.2020, 21:22
To dzięki pracownikom z Ukrainy nasza gospodarka wyglądała dobrze. Mogliśmy wypłacić 13 emerytury idt. Dokładali się do naszego niewydolnego systemu. A teraz zobaczycie jak będzie.
gość
gość 06.04.2020, 19:03
Rzetelność dziennikarska w cieniu kasy z wyświetleń reklam przy artykule
Vob
Vob 06.04.2020, 17:46
Do D. - A Ukraińcy to nie ludzie? To mieli napisać, że zwolnili tylko Ukraińców, nie ma problemu. Zwolnili to zwolnili. Narodowość chyba nie ma znaczenia, skoro likwiduje się miejsca pracy na naszym terenie.
PreczPiS
PreczPiS 06.04.2020, 19:33
Akurat jeśli chodzi o Ukraińców to ich nie żałuję. Niech wracają do siebie. Wszędzie było ich pełno. Panoszyć zaczęli się jak u siebie. A poszli won na Ukrainę..
Gos
Gos 06.04.2020, 22:03
A ty nie pracujesz za granicę
D
D 06.04.2020, 17:35
Lecicie na tanią sensację, bo macie takie "przejmujące" tytuły. Napisane jest, że umowy wypowiedziała agencja pracy tymczasowej. Kogo głównie zatrudniały takie agencje? Ukraincow. Oczywiście, przykre, że stracili pracę i w większości zostali bez dochodów, ale bądźcie bardziej profesjonalni. Ciężko czyta się takie artykuły, gdzie liczy się głównie ilość kliknięć, a nie wartość merytoryczna.
Czytelniczka
Czytelniczka 06.04.2020, 17:18
Skąd wy bierzecie takie informacje ?
Wirus
Wirus 06.04.2020, 17:36
Z zycia.Takie dą fakty.W firmie w ktorej pracuje zwolnili 90 osob zatrudnionuch przez posrednika.Z dniem 31 marzec
PS
PS 06.04.2020, 19:43
Czyli nie zwolnili, bo nie było umowy o pracę. Zrezygnowali z usług firmy zewnętrznej. Gdyby zrezygnowali z firmy sprzątającej lub ochroniarskiej i zastąpili sprzątaczki i ochronę pracownikami Twojej firmy, to tez byłoby zwolnienie?
Czytelniczka
Czytelniczka 06.04.2020, 17:41
To 90 a nie 600
Rtc