Pomagając pokazujemy nasz patriotyzm

  • 13.04.2020, 09:53
  • TuOlawa (AH)
Pomagając pokazujemy nasz patriotyzm Kebab dla medyków? Abdelhalim Elamrosey ‎jest zawsze gotowy do pomocy
Abdelhalim Elamrosey ‎prowadzi w Oławie restauracje z kebabem. Kiedyś walczył z rasistami, dziś pomaga polskim lekarzom. Dlaczego to robi?

- Jak to się stało, że zamieszkał pan w Polsce, a konkretnie w Oławie?

- Moją byłą żonę, Polkę, poznałem w Egipcie. Poznaliśmy się tam, zakochaliśmy w sobie i wzięliśmy ślub. Zamieszkaliśmy w Oławie, ponieważ ona bardzo chciała mieszkać w swoim kraju. Niestety, podjęliśmy decyzję o rozwodzie. Pomimo tego bardzo ją szanuję. Jest matką mojego syna, chcę być blisko niego, więc zostałem na stałe w Oławie.

- Co pan najbardziej lubi w Oławie?

- To małe miasteczko, podobne do tego, w którym mieszkałem w Egipcie. Jest cicho, bezpiecznie, większość ludzi się zna. Oława to taka jedna wielka rodzina. Nie czuję się tutaj obco.

- Poznaliśmy się jednak w mało rodzinnej atmosferze. Opisywałem rozprawę sądową po tym, jak został pan rasistowsko zaatakowany. To musiały być dla pana bardzo trudne chwile. Wtedy trudniej było powiedzieć, że nie czuję się pan w Polsce obco.

- Oczywiście pamiętam nasze pierwsze spotkanie w sądzie. To był dla mnie cholernie ciężki okres. Mieszkałem w Oławie już 8 lat, wszyscy byli dla mnie bardzo mili i nie miałem pojęcia, że są tu też ludzie, którzy pałają taką nienawiścią! Z jednej strony byli rasiści, ale z drugiej miałem też ludzi, którzy bardzo mnie wspierali. Pomogli bliscy, pomogła policja, która zareagowała szybko i zdecydowanie. Korzystając z okazji chciałbym im wszystkim bardzo podziękować! To wiele dla mnie znaczy.

- Udało się raz na zawsze rozprawić z rasistami?

- Wciąż jest niewielka grupa ludzi, która nie potrafi zaakceptować tego, że jestem Egipcjaninem i mam ciemny kolor skóry. Żyję w Polsce, kocham ten kraj i chciałbym, by pewnego dnia to wszystko się skończyło. Wszyscy jesteśmy ludźmi, tylko ludźmi. Rasiści muszą to zrozumieć.

- Prowadzi pan restaurację z kebabem. Jest pan przedsiębiorcą i na pewno pan traci. Jak wygląda obecnie sytuacja pana firmy? ROZMOWA w CAŁOŚCI w e-wydaniu - dostępne TUTAJ

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kumaty
kumaty 16.04.2020, 11:11
Skumasz, jak pojedziesz do któregoś z kraju muzułmańskiego i poznasz ich tolerancję wobec innowierców i wtedy porozmawiamy.
cześ
cześ 16.04.2020, 08:38
ja nigdy tego nie kumałem jak można kogoś nie lubić tylko dlatego że jest z innego kraju, jak żyje zgodnie z ogólnymi zasadami to w czym problem?
Kangur
Kangur 15.04.2020, 23:26
السَيِّد Abdelhalim
Mieszkalem w Olawie 17 lat..teraz od 40 lat mieszkam w Australii.Calkowice Pana popieram , a ci co tak sie madrza..NIGDY nie zrozumieja co to znaczy byc emigrantem..nauczyc sie nowego jezyka..zyc w innej kulturze.NIKT z tych co pisza nie byl emigrantem.
W latach 70-tych w Olawie bylo malzenstwo..on murzyn ona Olawaianka...TEZ ich wytykali na ulicy palcami jak pamietam..bo on byl ciemnoskory.Tyle lat i NIC sie w Olawie widze NIE zmienilo. Radze sie NIE przejmowac. Pozdrawiam-Kangur :-)
roboth
roboth 14.04.2020, 10:51
No i został zdemaskowany Trybulski jako kryptokomuch z Kongresu Liberalno-Demokratycznego :) Ups!
Born
Born 13.04.2020, 22:34
Jeden z gorszych kebabów. Nigdy tam nikogo nie ma.
Johny
Johny 13.04.2020, 17:39
Jak czuje się szykanowany i dzieje mu się krzywda może wrócić przecież do siebie
Patriota Polak
Patriota Polak 13.04.2020, 11:11
Nie rozumiem ciągłego nawoływania do rasizmu. Dlaczego gazeta porusza, ten wątek akurat w taki sposób? Czyli w Polsce i w Oławie to mieszkają rasiści?

Przypomnę definicje rasizmu, jest to rząd! Jednej rasy nad drugą. Więc teraz zadam pytanie, Czy w Polsce w mieście Oława stoją nad Panem z batem gonią do pracy a w mieście ma Pan, jedyne wyznaczone miejsce!

Co to jest za chore podejście. To jest tak jak Europa chciała islamskich emigrantow, wtedy przeciwników nazywano Faszystami. Później już nie mówili nic, bo imigranci zaczęli się wysadzać i mordować. I w ramach żałoby malował kredą ulice albo chodzili w marszach trzymając się za rączki. Tylko faszyzm, a nazizm to dwie różne definicje. Więc jeżeli ja jestem polskim faszysta. I jeżeli uważam, iż Polska dla Polaków a Polacy dla Polski to oznacza to iż jestem rasista?

Nich ten Pan opowie wam jaki wpływ ma religia islamska w Egipcie. Jakie panują tam zwyczaje i czy Polak, tam się modlić w kościele, czy mógłby reklamować swoją narodowość i poglądy.

Jeżeli ten Pan przyjechał do Polski niech respektuje nasze zwyczaje nasza kulturę, język! Polska to bardzo tolerancyjny kraj. I nie ładnie jest wstawiać nam Polaka, że jesteśmy rasistami.
anonim
anonim 13.04.2020, 22:41
to jest jedynie podejście dziennikarzy gazety. Lewicowych. Trybulski był kiedyś w KLD tam gdzie Tusk zaczynał, i pomimo lat swoje ambicje polityczne niewykorzystane przedstawia tu na łamach gazety. Bronią pomników radzieckich cmentarzy, chcą pokazać, zaszufladkować, to co prawicowe pisowskie musi być rasistowskie i homofobiczne na wskroś. Nie ma w Polsce obiektywnej prasy. Jest lewacka gazeta tak jak prawicowe miernoty piszące za kasę pisu.
Abdelhalim
Abdelhalim 13.04.2020, 20:56
Zanim mnie zaatakujesz, przeczytaj wszystko, co jest w artykule, a wtedy będziesz wiedział, że szanuję twoją kulturę i prawo krajowe, ale chciałbym wiedzieć, o czym myślisz do tej pory mam problemy rasowe

Pozostałe