Sezon motocyklowy rozpoczęty - więcej patroli na drogach

  • 26.04.2020, 09:38
  • Źródło: Źródło: KMP we Wrocławiu
Sezon motocyklowy rozpoczęty - więcej patroli na drogach Fot. wrocławska policja
Mundurowi apelują o rozwagę, ponieważ jej brak, może mieć tragiczne konsekwencje...

Wyższe temperatury i słoneczne dni powodują, że na drogach już można spotkać coraz więcej motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego, zawsze dochodzi również do większej ilości zdarzeń. Żeby ich było mniej, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb i ratownikami medycznymi, prowadzą działania na drogach powiatu wrocławskiego i okolic. Mundurowi apelują o ostrożność i rozwagę, ponieważ jej brak, może mieć tragiczne konsekwencje.

Nikt nie ma wątpliwości, że piękna wiosenna pogoda sprzyja rowerzystom i motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów, w tym także tych, którzy mają maszyny osiągające duże przyspieszenie. Warto, więc zawsze zabrać ze sobą w drogę rozsądek i pamiętać o bezpieczeństwie. Zwłaszcza po zimie, bo wtedy mamy początki sezonu i umiejętności oraz zdobyte doświadczenia, poddawane są mocnej weryfikacji.

- W niektórych miejscach na drodze może jeszcze leżeć piasek, zgnite liście lub inne drobne przedmioty, mogące powodować utratę przyczepności - mówi podkom. Wojciech Jabłoński z KWP we Wrocławiu. - Sami kierowcy samochodów, nie są też jeszcze przyzwyczajeni do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Jedno z nich miało miejsce na drodze krajowej nr 35. Do szpitala z obrażeniami trafił 32-letni motocyklista jadący Yamahą i jego 29-letnia pasażerka, którą przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów powodem wypadku prawdopodobnie był fakt, że kierowca wpadł w poślizgi i stracił panowanie nad motorem. Na szczęście nie doszło do zdarzenia z innymi pojazdami, które jechały z naprzeciwka, ale i tak uczestnicy wypadku doznali poważnych obrażeń ciała.

Mając na uwadze to i inne tego typu wcześniejsze zdarzenia, policjanci przypominają, że motocyklista w konfrontacji z samochodem lub inną stałą przeszkodą, zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go jedynie kask, dobre ubranie, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek. Użytkownicy jednośladów, nie mają zazwyczaj poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy przestrzegali przepisów i szanowali się nawzajem. To daje szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, wrocławscy policjanci pełniący służbę na motocyklach współpracują z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej oraz ratownikami z Grupy Ratowniczej Długołęka. Podczas tych patroli, oprócz dyscyplinowania nieodpowiedzialnych kierowców, rozdawane są także maseczki z uwagi na panującą epidemię.

 

 

Źródło: Źródło: KMP we Wrocławiu

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cześ
cześ 27.04.2020, 08:57
te motocyklista - nie martw się, zakłady pogrzebowe działają normalnie
motocyklista
motocyklista 26.04.2020, 10:17
co to za sezon , jak na Jasnej Górze otwarcia nie było :/

Pozostałe