Nie można się gromadzić? Zorganizują majówkę wirtualnie

  • 28.04.2020, 08:45
  • (tk)
Nie można się gromadzić? Zorganizują majówkę wirtualnie
Koronawirus pokrzyżował plany i nie będzie Dni Jelcza-Laskowic w tradycyjnej, hucznej formie. Miejsko-Gminne Centrum Kultury postanowiło jednak, że zaproponuję mieszkańcom coś innego - imprezę w sieci


Dzięki nowoczesnym technologiom, mieszkańcy mogą się zgromadzić przed monitorami komputerów czy smartfonów, a także ...spojrzeć w niebo. Szykowana jest bowiem niespodzianka w chmurach.

"Wirtualną majówkę" będzie można obejrzeć dzięki transmisjom live na facebookowym profilu Miejsko-Gminnego Centrum Kultury (www.facebook.com/mgckJL) oraz kanele YouTube MGCK. Program imprezy zdominują występy lokalnych artystów.

1 maja 2020 o godz. 15:00 organizatorzy zapraszają dzieci na animacje muzyczne pt. "Na dzikim zachodzie" - zabawy on-line w stylu country z dj Wiolą. Najmłodsi widzowie do zabawy powinni przygotować trzy rekwizyty: chustkę kowboja (bandamkę lub inny kwadratowy materiał), prosty instrument perkusyjny do naśladowania kopyt końskich (np. dwa drewniane klocki) oraz kapelusz.

2 maja 2020 o godz. 19:00 odbędzie się kameralny koncert Bartka Deryły z zespołem. Bartek to wokalista, autor tekstów, kompozytor, mieszkaniec Jelcza-Laskowic. Jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia. Ukończył Szkołę Muzyczną im. J. Szajny-Lewandowskiej w klasie skrzypiec. Jest studentem Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej. Jego warsztat wokalny oraz umiejętności kompozytorskie, zostały docenione nie tylko przez słuchaczy, ale także przez nieprzypadkowych jurorów, podczas X edycji programu The Voice of Poland (2019), którego został półfinalistą. Od tego czasu, artysta aktywnie koncertuje oraz jest w trakcie przygotowywania swojego debiutanckiego albumu. W 2019 i 2020 roku brał gościnny udział w trasach koncertowych Kamila Bednarka i zespołu Afromental.

W niedzielę 3 maja 2020 o godz. 16:00 mieszkańcy Jelcza-Laskowic będą mogli wypatrywać niespodzianki pod nieboskłonem. Ostatniego dnia majówki, o godzinie 19:00 znów będzie można zasiąść w wygodny fotel domowego zacisza, by posłuchać koncertu na żywo on-line. Tym razem Jadwigi Tomczyńskiej i Maksymiliana Ambroziaka, zatytułowanego . "Majówka z harfą!". Duet Tomczyńska & Ambroziak znany jest doskonale w całej gminie. Muzycy są instruktorami zajęć wokalnych i instrumentalnych w MGCK. Ona - harfistka o delikatnym głosie, on – chłopak z gitarą i rockowym pazurem.

Para ostatnio zaangażowała się w akcję nagraniową pt. "Zróbmy coś razem" zapoczątkowaną w marcu w związku z kwarantanną podczas pandemii koronawirusa. Jej pomysłodawcą jest Tomasz Basel. Każdy muzyk dogrywał własne osiem taktów utworu i nominował kolejną osobę do kontynuacji dzieła. Utwór powstał przy zdalnej współpracy 45 artystów, a finalna piosenka otrzymała tytuł "Music is everywhere".

(tk)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czujny
czujny 28.04.2020, 09:03
"dzięki transmisją"? :/

Pozostałe