Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 10:03
Reklama Marek Szponar
Reklama
Reklama
News will be here

Startuje "Wirtualny Bieg dla Marty"

Po wielu problemach, wynikających z trwającego stanu koronawirusowej epidemii, uda się jednak zrealizować ciekawą inicjatywę działaczy Klubu Biegacza "Harcownik" Jelcz-Laskowice

- Mimo wciąż obowiązującego zakazu organizowania imprez oraz innych form zbiorowej aktywności sportowej, znaleźliśmy odpowiedni sposób, zgodny z przepisami, na podtrzymanie kondycji fizycznej, a jednocześnie uczynienie czegoś dobrego i pożytecznego - mówi Arkadiusz Tołłoczko, prezes KB "Harcownik" J-L. - Po ostatnich decyzjach rządowych wreszcie możemy bez większych przeszkód zrealizować nasz pomysł, czyli wirtualny bieg charytatywny, którego głównym celem jest wsparcie cierpiącej na białaczkę Marty Zakowicz - trzynastoletniej dziewczynki, pochodzącej z Wójcic, a mieszkającej obecnie w podoławskiej Bystrzycy.

Bieg odbędzie się od 1 do 10 maja i weźmie w nim udział 167 osób. Tylu bowiem uczestników zarejestrowało się na stronie "ZmierzymyCzas.pl" i wniosło opłatę startową, poprzez portal "siepomaga.pl" do 23 kwietnia. Właśnie w tym dniu Ministerstwo Zdrowia zgodziło się objąć Martę Zakowicz systemem RDL, czyli Ratunkowym Dostępem do Leku, i sfinansować trzy kolejne cykle leczenia metodą "Blincyto". To oznaczało, że portal "siepomaga.pl" musiał automatycznie zamknąć zbiórkę, a to spowodowało również zakończenie zapisów do biegu. Ewelina Ziółkowska, koordynatorka akcji pomocowej z ramienia Klubu Biegacza "Harcownik" Jelcz-Laskowice, wyjaśnia dlaczego: - Zbieraliśmy środki na leczenie Marty na dwa sposoby. Pierwszym były opłaty startowe, wnoszone na odpowiednie konto, przy współpracy z portalami "Zmierzymy Czas" i "Się Pomaga". Poprzez tę formę, która z przyczyn od nas niezależnych, została zamknięta 23 kwietnia, udało nam się pozyskać 7124 zł. Pieniążki wpłaciło 167 osób, co oznacza, że wielu zawodników przekazało wyższą niż obowiązkowa minimalna kwota, która wynosiła 30 zł. Drugim elementem wsparcia są nasze "harcownikowe licytacje", które nie są jeszcze całkowicie zamknięte. Są to najczęściej różne usługi, oferowane przez naszych lokalnych przedsiębiorców, czy też trenerów personalnych, jak np. Max Ziarkowski czy Bartek Roskosz. Licytowany był także "Grill u Harcownika", czy np. voucher na tunningowanie samochodu. Na razie zebraliśmy poprzez tę formę ok. 3 tysięcy złotych. Pieniądze wpłacimy na wciąż aktywne imienne konto Marty, w Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" (nr 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867). Przydadzą się jej na rehabilitację i na inne formy wspomagania leczenia.  

W "Wirtualnym Biegu dla Marty" każdy uczestnik sam wyznacza sobie trasę na dystansie 5 km i też samodzielnie dokonuje pomiarów, za pomocą swoich urządzeń lub aplikacji. Regulaminowy dystans może przebiec jednorazowo, w którykolwiek dzień, we wskazanym przedziale czasowym (od 1 do 10 maja), albo na raty, przez kilka dni. - Trasę można pokonać także marszem, przodem, tyłem, bokiem, turlając się i pełzając - cytuje regulaminowe wskazówki Arkadiusz Tołłoczko. - Można ją również przejechać na rowerze, wózku inwalidzkim, przepłynąć oraz przebyć innymi metodami poruszania się, przy wykorzystaniu siły własnych mięśni. Podczas pokonywania dystansu można dowolnie mieszać i łączyć wskazane techniki.

Po ukończeniu biegu, uczestnicy są proszeni o wrzucenie screenów, logów lub zdjęć z biegu, na swoje profile społecznościowe, na Facebooku lub Instagramie, oraz o oznaczenie ich hasztagiem: #kbharcownikdlamarty.

*

W razie pytań czy uwag, dotyczących uczestnictwa w "Wirtualnym Biegu dla Marty", prosimy kontaktować się z Eweliną Ziółkowską, z Klubu Biegacza "Harcownik" Jelcz-Laskowice - tel.: +48-503-508-803.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOdszkodowania
KOMENTARZE
Autor komentarza: fan WdOTreść komentarza: Frischmann, Mikoda i Pasierbowicz, to w zupełności wystarczy.Data dodania komentarza: 29.03.2024, 09:27Źródło komentarza: Czas przywrócić miasto mieszkańcomAutor komentarza: JaxTreść komentarza: W każdym markecie od lat ludzie mogą wyrzucać takie elektrośmieci, a tutaj aż artykuł powstał z okazji tego wiekopomnego dzieła bohaterskich urzędników. Przy cmentarzach brakuje pojemników na baterie? Za ciężko jest wsadzić je do kieszeni i wyrzucić podczas wizyty w Biedronce? Trzeba wydać kasę na pojemniki, a urzędnik już zadba, żeby tanio nie było…Data dodania komentarza: 29.03.2024, 09:27Źródło komentarza: Tu można wrzucać elektroodpady. Nareszcie!Autor komentarza: NieogarnietyTreść komentarza: No to pojechałeś. Piękny Wielkanocny żarcioszek. "Czas na zmiany" trafia do większości pracowników, którzy po konwencji WdO zastanawiają się kogo zmienia.Data dodania komentarza: 29.03.2024, 09:08Źródło komentarza: Czas przywrócić miasto mieszkańcomAutor komentarza: TegesTreść komentarza: O czym ty bredzisz człowieku? A jak Osiedle Reńskie budowali ? Transport odbywał się drogą powietrzną?Data dodania komentarza: 29.03.2024, 09:02Źródło komentarza: Wiemy, kiedy zamkną przejazd na drodze do ZabardowicAutor komentarza: Waldek z cargoTreść komentarza: Koalicjant Frischmanna.Data dodania komentarza: 29.03.2024, 08:52Źródło komentarza: Za co odwołano dyrektora szkoły specjalnej?Autor komentarza: uczeńTreść komentarza: Brawo teraz czas przyglądnąć się pozostałym szkołom ponadpodstawowym . Najlepiej zacząć od LO im. Sobieskiego bo najbliżej starostwa mówią, że też może być ciekawie .Data dodania komentarza: 29.03.2024, 08:48Źródło komentarza: Za co odwołano dyrektora szkoły specjalnej?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama