A może do Bielic?

  • 02.05.2020, 20:33
  • TuOlawa JK
A może do Bielic?
Nie masz pomysłu na weekend, lubisz góry, łagodne trasy, a teraz dodatkowo mało ludzi i spokój? To miejsce idealne dla ciebie

Bielice - niewielka wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Stronie Śląskie. Dojazd z Oławy samochodem zajmie nie więcej niż 1.5-2 godziny. Już od Kłodzka (kierunek Boboszów) można podejrzewać, że zbliżamy się do pięknego miejsca. Gdy jednak w Stroniu Śląskim skręcamy w lewo, w dolinę Białej Lądeckiej, już mamy pewność. To cudowna kraina łagodnych zboczy, zieleni, starych chat, rwących strumieni i pstrąga. Mijamy Nowy i Stary Gierałtów, malowniczo położone wsie, obecnie żyjące w dużej części z turystyki, by wreszcie dotrzeć do końca trasy - dosłownie, bo w Bielicach kończy się asfalt, kończy się droga, dalej już tylko granica z Czechami i trasy turystyczne Gór Bialskich (w sumie około 100 km). Jest parę niewielkich parkingów, gdzie można zostawić auto i...  góry! Są i ciekawe szczyty do zdobycia, choćby Czernica (najwyższe wzniesienie północnej części Gór Bialskich,1083 m n.p.m.) z drewnianą wieżą widokową. Jest gdzie pochodzić w spokoju, bez zgiełku i całej tej potrzebnej, choć czasami meczącej infrastruktury turystycznej. Tu spokojnie pasą się konie, owce... Po prostu prawdziwa kraina łagodności. Polecamy!

TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michciu
Michciu 02.05.2020, 22:33
Polecam ;) akurat 2h temu wróciłem z Bielic. Robiliśmy trasę na rudawiec i czernice, całkiem udana. To miejsce znam od małego i najczęściej przeze mnie odwiedzane, więc znam wszystkie szlaki i nie tylko.
W ten majowy weekend gdzie Wrocław gna albo na sleze albo do karpacza to w Bielicach nawet w sezonie ilość ludzi jest znikoma przez co czuć spokój i bezpiecznie. Brak też zasięgu lub jest czeski. Góry nie są wysokie max wzniesienie czernica z wieżą widokową. Dla Dzieci najlepsza droga to kowadło.

Pozostałe