Dzień strażaka bez oficjalnych uroczystości

  • 04.05.2020, 09:16 (aktualizacja 04.05.2020, 09:38)
  • TuOlawa (AH)
Dzień strażaka bez oficjalnych uroczystości Zdjęcie ilustracyjne
4 maja to dla strażaków szczególny dzień, w tym roku jednak obchodzony będzie zupełnie inaczej

- Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka będą miały zdecydowanie odmienny charakter niż w latach ubiegłych - mówi Krzysztof Gielsa z KP PSP w Oławie. - W związku z poleceniem Komendanta Głównego PSP, które wynika ze zdrowego rozsądku i konieczności ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania koronawirusa wśród ratowników, jedyną dopuszczalną formą uroczystości w tym roku będzie apel na placu wewnętrznym komend, z udziałem wyłącznie strażaków pełniących w danym dniu służbę. Obowiązuje zakaz wchodzenia na teren komendy osób z zewnątrz. Wciąż utrzymujemy zasady izolacji jednostek i nie byłoby to rozsądne, by ze względu na Dzień Strażaka od nich odstępować.

Tradycyjnej Mszy Świętej w intencji oławskich strażaków również w najbliższym czasie nie będzie. Była to decyzja trudna ale podjęta wspólnie z naszym Kapelanem. Wierzymy że sytuacja w Kraju możliwie szybko ulegnie stabilizacji. Przestrzeganie obecnych restrykcji pozwoli ten czas skrócić, a przede wszystkim ograniczyć ryzyko zachorowań oraz śmierci ludzi. Trudno na ten moment powiedzieć, czy i kiedy będzie możliwość celebrowania Dnia Strażaka w tym roku. Liczymy jednak na zrozumienie wśród naszych oławskich strażaków w tej niełatwej dla wszystkich sytuacji.

WSZYSTKIM STRAŻAKOM działającym w naszym powiecie życzymy przede wszystkim ZDROWIA i samych akcji zakończonych sukcesem.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe