Ekstremalne emocje w "Odrze"

  • 17.04.2019, 09:59
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Ekstremalne emocje w "Odrze"

Oława. W kwietniu wyświetlone zostaną dwa wyjątkowe filmy o tematyce sportowej. To naprawdę warto zobaczyć na dużym ekranie!

Nagrodzony Oscarem film "Free Solo: ekstremalna wspinaczka" jest zapisem przygotowań Alexa Honnolda do wspinaczki, o której bohater marzył przez wiele lat. Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażająca sceneria – wspinaczka na wysokość 2300 m po prawie pionowej skale... bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie - wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. To niezwykłe dokonanie sprawiło, że sportowiec trwale zapisał się w historii ludzkich osiągnięć. Dokument będzie można zobaczyć we wtorek 23 kwietnia o godz. 17:45. A już dzień później, w środę 24 kwietnia o godz. 18:15 kino wyemituje film"Over the Limit" – portret rosyjskiej gimnastyczki artystycznej, 20-letniej Margarity Mamun. Obraz przedstawia decydujący rok w jej życiu - przygotowanie do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie celem było złoto. Wyjątkowy dostęp do kulis codziennego reżimu treningowego ukazuje wyjątkową więź Margarity z dwoma trenerkami Aminą Zaripovą i Iriną Viner, które wyznają odmienne filozofie uprawiania sportu. "Over the Limit" to intymny dramat brutalnych relacji, które prowadzą do sukcesu. Film przedstawia również koszty, jakie musi zapłacić sportowiec uprawiający w sposób wyczynowy swoją dyscyplinę. (kt)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe