Balet bez barier - ciekawa inicjatywa oławianki

  • 21.05.2020, 11:41
  • Źródło: wroclaw.pl
Balet bez barier - ciekawa inicjatywa oławianki
Kasia Siedlecka zaprasza 29 maja do uczestnictwa w wyjątkowych warsztatach, przy wykorzystaniu pionierskiej metody nauki tańca dla osób niepełnosprawnych opartej na cielesnej percepcji ruchu

W warsztatach ruchowych mogą wziąć udział osoby z niepełnosprawnościami, trenerzy, instruktorzy i nauczyciele osób z niepełnosprawnościami, a także każdy pracujący z ruchem. Poprowadzi je Fernanda Bianchini - tancerka i psychoterapeutka. Jej Blind Ballet Company ma siedzibę w São Paulo i jest jedynym zespołem tańca klasycznego na świecie złożonym z osób niewidomych. Balet działa przy Stowarzyszeniu Baletu i Sztuki Fernandy Bianchini, które prowadzi bezpłatne kursy dla osób niewidomych i niedowidzących, także z niepełnosprawnością fizyczną i mentalną, w każdym wieku, z baletu klasycznego, tańca towarzyskiego, step dance, muzyki, teatru. To terapia dla ludzi, którzy z powodu swojej niesprawności często potrzebują wsparcia, by odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie. Ale to także nauka zawodu, bo spośród uczniów Stowarzyszenia wywodzi się wielu zawodowych tancerzy z zespołu. Bianchini jest autorką pionierskiej metody nauki tańca dla osób niewidomych, opartej na cielesnej percepcji ruchu, imitowaniu poprzez dotyk działań nauczycieli, wspieranych słownymi wskazówkami.

Warsztaty są całkowicie darmowe, a zapisy odbywają się poprzez specjalny formularz, dostępny TUTAJ. Zachęcamy również do odwiedzania facebookowego wydarzenia - TUTAJ.

Obawiacie się bariery językowej? Niepotrzebnie! Wszystko będzie na bieżąco tłumaczone na język polski! Organizatorką zajęć (w formule online) jest Kasia Siedlecka, oławianka, która swoją pierwszą lekcję baletu odbyła w 2018 roku. Poprowadziła ją Geyza Pereira. - Geyza jest niewidomą prima baleriną, ruchów baletowych nauczyła się w fundacji - opowiada Kasia. - Teraz prowadzi ona również lekcje dla innych osób. Każdego ruchu uczy przez dotyk. Po lekcji, na której mogłam poczuć jak poruszać danym mięśniem, zwykłe, tradycyjne zajęcia baletu były dla mnie dużo trudniejsze. Geyza pokazała mi, że balet może być naprawdę dla każdego! Do naszych zajęć, jedyne czego potrzebujecie to POZYTYWNE NASTAWIENIE!

 

 

 

 

Źródło: wroclaw.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe