UWAGA! Znów włamania i kradzieże na działkach

  • 11.05.2020, 16:35
  • TuOlawa (AH)
UWAGA! Znów włamania i kradzieże na działkach
- Biorą, co popadnie i niszczą działki - informuje pan Jacek i ostrzega przed wandalami

Do kradzieży doszło ostatniej nocy w Oławie. Poszkodowani są działkowcy, mający ogródki przy torach w Nowym Otoku. Złodziej weszli do kilku altanek , - Poginęły drobne rzeczy, między innymi piła spalinowa, lustra, ozdoby działkowe - mówi pan Jacek. - Połamane są kwiaty na działce, była dewastacja działki, altanka została przeszukana. Sprawa jest zgłoszona na policję.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mirek
mirek 12.05.2020, 00:49
Wolne żarty, że policja cokolwiek ustali. Umorzą i tym to się skończy. Nie potrafią dilerką się zająć choć widzą, kto, co i gdzie. Boją się wszystkiego i wszystkich. Jak ktoś poza pasami przejdzie to wtedy są chojraki. Szkoda w ogóle, że taka formacja istnieje. Taka przechowalnia, byle do emerytury. Policję powinno się zlikwidować bo szkoda na nią naszych pieniędzy. Pilnowaniem porządku powinna zająć się zreformowana i wyposażona w odpowiednie kompentencje straż miejska. Wówczas włodarze miast mieliby odpowiednie narzędzia do walki z przestępczością. Wspierać mogłyby prywatne firmy ochroniarskie z ludźmi, którzy rzeczywiście coś potrafią. Same zaś postępowania powinny prowadzić wyspecjalizowane piony prokuratur. Oczywiście to wymagałoby gruntownej reformy i usunięcia także z prokuratur, tych którzy już się do tego nie nadają.
M
M 12.05.2020, 16:19
Jak straż miejska widzi jeszcze mniej. Czasami są tu publikowane ich statystyki to im wychodzi mniej niż jedna interwencja dziennie (a to i tak większość jest na żądanie mieszkańców). Mandatów wystawią na kilkadziesiąt tysięcy przez cały rok, a kosztują z 1,5 mln. W samym rynku jakby się w ciągu dnia przejść to z nieprawidłowo zaparkowanych samochodów by natłukli mandatów na kilka tysięcy (w ciągu jednego dnia).
Natomiast co do oławskiej policji, no cóż, jaki pan taki kram, a pan ostatnio pokazał swoje prawdziwe oblicze.
Anita
Anita 11.05.2020, 17:05
Mam nadzieję, że sprawców złapią i odrąbią im te złodziejskie ręce.
Ja
Ja 11.05.2020, 18:49
Też mam taką nadzieję...

Pozostałe