Jaki ojciec, taki syn...

  • 14.05.2020, 09:22
  • Źródło: KPP w Oławie
Jaki ojciec, taki syn...
53-latek z gminy Jelcz-Laskowice trzy razy był zatrzymywany do kontroli drogowej, wsiadał do auta pomimo zakazu kierowania pojazdami. Nie robił sobie nic z postawionego zarzutu. Jego syn również nie powinien wsiadać za kółko, ale podszedł do sprawy podobnie jak ojciec

Policjanci z Jelcza-Laskowic w ciągu ostatnich dni trzykrotnie zatrzymali do kontroli drogowej 53-letniego mieszkańca gminy Jelcz-Laskowice, kierującego samochodem mimo aktywnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. 12 maja policjanci z KP w Jelczu-Laskowicach wykonywali czynności procesowe z udziałem 53-letniego mieszkańca gminy Jelcz-Laskowice, któremu przedstawiono zarzut o czyn z art. 180 a  kk, tj. niestosowanie się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. - Jeszcze tego samego dnia, kilka godzin po zakończeniu czynności z zatrzymanym, funkcjonariusze w jednej z miejscowości gminy zatrzymali go ponownie do kontroli drogowej - mówi podinsp. Alicja Jędo. -  Mężczyzna nie robiąc sobie nic z postawionego zarzutu, ponownie wsiadł za kierownicę. Później, przy uzupełnianiu zarzutu, naiwnie tłumaczył policjantom, że nie miał czym dostać się do miasta, ani jak wrócić do domu. Dzisiaj 53-latek po raz trzeci wsiadł za kierownicę. Taka postawa na pewno nie będzie okolicznością łagodzącą przy podejmowaniu przez sąd  decyzji o wymiarze kary. Jak ustalili policjanci, podobna sytuacja przytrafiła się 28-letniemu synowi 53-latka. 30 kwietnia mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że od stycznia 28-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi z uwagi na przekroczenie limitu posiadanych punktów karnych. W tym przypadku, warunkiem odzyskania uprawnień byłoby przystąpienie do ponownego egzaminu na prawo jazdy i zdanie go z wynikiem pozytywnym. Mężczyzna stwierdził, że na razie jest to „poza jego możliwościami”. Za nieprzestrzeganie prawa grozi mu taka sama kara jak ojcu, tj. do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 14.05.2020, 11:53
Co za idiotyczny tytuł !! Każdy z nich jest pełnoletni i sam odpowiada za swój czyn !!

Pozostałe