Strażnicy mają związane ręce. Wojewoda nakazał interweniować tylko w związku z koronawirusem...

  • 18.05.2020, 14:07
  • TuOlawa (AH)
Strażnicy mają związane ręce. Wojewoda nakazał interweniować tylko w związku z koronawirusem...
Dziś do redakcji zgłosił się pan Sebastian, który był oburzony tym, że strażnicy nie zareagowali na trzy auta blokujące chodnik przy poczcie głównej w Oławie. Strażnicy potwierdzają, że taka sytuacja była, ale nie mogli nic z tym zrobić, ponieważ muszą przestrzegać polecenia, które wydał 31 marca wojewoda

- Dzwonił do nas ten pan, skarżąc się, że patrol nie podjął interwencji w sprawie nieprawidłowego parkowania - mówi Paweł Gardyjan ze Straży Miejskiej w Oławie. - Wyjaśniłem mu, że musimy działać zgodnie z Poleceniem Wojewody Dolnośląskiego z dnia 31 marca 2020 r., na podstawie którego z nasze działania mogą być realizowane wyłącznie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Pan jednak nie przyjął tego wyjaśnienia, powiedział, że zrobi zdjęcie i przekaże je do prasy.

Gardyjan podkreśla, że strażnicy muszą się stosować do tego polecenia i zgodnie z jego treścią współdziałają z policją, dzielą się pracą. - Mamy wyłącznie realizować to, co jest napisane w rozporządzeniu dotyczącym przeciwdziałaniu COVID 19 - dodaje Gardyjan. - Właśnie wysyłam patrol do 80-latki, która ma astmę, nie może wyjść z domu i prosi by dostarczyć jej przyłbice. Zajmujemy się tylko tym, co związane z koronawirusem, a innych rzeczy nie możemy robić, Teraz są takie priorytety. Interweniujemy jeśli ludzie nie noszą masek, nie zachowują odległości. Dziś było zgłoszenie, że stoją pod fryzjerem i nie ma zachowanego odstępu. Zajęcie jest cały czas, ale jeśli chodzi o inne działania, to ręce mamy związane tym poleceniem wojewody.

Treść polecenia wojewody dostępna TUTAJ

Sytuacja zgłaszana przez pana Sebastiana - zdjęcie pod tym linkiem

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olavka
Olavka 20.05.2020, 19:06
Miasto bezprawia, czyli można bezkarnie wszystko nawet w obecności strażnika to nic się nie stanie. Ha dobre. to jak za przeproszeniem można na*** na nowo wyremontowanym rynku ale kichnąć już nie. hahaha Bareja by lepiej tego nie wymyślił. Straż Wiejska na miarę naszych możliwości.
zdziwiony
zdziwiony 19.05.2020, 12:37
Czy nasz burmistrz został ubezwłasnowolniony, że wojewoda rządzi strażą? A może go niema? Hm....
taka prawda
taka prawda 19.05.2020, 15:34
burmistrz jest od raportowania a nie od wydawania poleceń
klawisz krawężnik
klawisz krawężnik 18.05.2020, 20:10
A ja bym k*** zareagował i cieszył się , że zrobiłem będąc w pracy , na służbie wiecej niż musiałem .
G
G 18.05.2020, 19:55
Tak właśnie, XVI wiek i chłosta.
D.
D. 18.05.2020, 17:14
To zapraszamy Panów do przejścia się po sklepach i sprawdzenia, czy zapewniają klientom płyn dezynfekcyjny i rękawiczki. A z tym kiepsko i w okolicach Rynku, pod samym Panów nosem takowych w sklepach brak. A może to też nie są działania związane z epidemią?
M
M 18.05.2020, 15:49
Bareja by czegoś takiego nie wymyślił. Hulaj dusza, piekła nie ma. Czyli rozumiem, że jak bym wyraził się niepochlebnie o straży miejskiej, burmistrzu i szeregu innych osobach i okrasił to wulgarnym gestem stojąc pod wejściem siedziby straży miejskiej to rozumiem, że pan Gardyjan jedynie krzywo na mnie spojrzy?
Kazik
Kazik 18.05.2020, 15:45
Brak słów ...... nie będę komentował.

Pozostałe